Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Тріумф у Карлових Варах

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Тріумф  у Карлових Варах

7 липня 2012 р. на 47-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах відбулося офіційне нагородження переможців. Український фільм режисера Єви Нейман «Будинок із башточкою» виграв головний приз конкурсної програми «Від Сходу до Заходу».

Загалом у секції було представлено 12 картин, оцінювало їх п’ятеро членів міжнародного журі.

«Я дуже зворушена, і мені неймовірно приємно. І я дійсно дуже вдячна тим талановитим людям, які працювали зі мною та які мені довіряли. Для мене, як для режисера, це — визнання, для мене це — надія на те, що мій наступний проект теж відбудеться», — розповіла режисер Єва Нейман.

Сценарій до фільму написано за автобіографічним оповіданням Фрідріха Горенштейна «Будинок із башточкою». Мовчазне послання фільму — «людяними можна й потрібно залишатися завжди».

Ця стрічка — трагічна історія восьмирічного хлопчика, який повертався з мамою в рідне місто з евакуації взимку 1944 року. На півдорозі додому, на невідомому полустанку, їх знімають із поїзда, так як мати хлопчика захворює на тиф і незабаром помирає.

Дитина залишається сам на сам зі своїм горем, серед чужих людей, яким, за великим рахунком, немає до неї справи. Довірившись незнайомцям, хлопчик продовжує свій шлях додому. Усе, що він запам’ятав про місце, де назавжди залишилася його мама, — це те, що на привокзальній площі стоїть старий будинок із башточкою.

У кінострічці знялися Альберт Філозов, Катерина Голубєва, Михайло Векслер, Віталій Лінецький, Марія Поліцеймако. Дев’ятирічний хлопчик, вихованець одеського інтернату Дмитро Кобецькой зіграв у стрічці головну роль.

Цього року в програмі кінофестивалю — 217 художніх повнометражних фільмів і 56 документальних стрічок, причому близько третини з них саме в Карлових Варах матимуть свою європейську чи світову прем’єру.

Програма кінофесту складена з урахуванням різних смаків: окремо, наприклад, виділено прем’єрні стрічки, у секції «Від Сходу до Заходу» зібрано фільми авторів зі Східної Європи, а ще є «Форум незалежних» чи «Фільми опівночі» — це для тих, хто не справляється з переглядом денної програми.

На думку художнього директора Карловарського фестивалю Карела Оха, саме фільми із секції «Від Сходу до Заходу» цього року є найбільшою його гордістю.

«Цьогоріч ми надаємо більшої, ніж у минулі роки, ваги саме цій секції. У секції «Від Сходу до Заходу» зібрані фільми — дебюти митців, а також стрічки відомих талановитих авторів, їх усього 12. Гадаю, що ці фільми дають цікавий і пластичний образ того, що діється на наших землях, і представляють, наскільки талановитими є наші майстри», — зазначає Карел Ох.

Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply