Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

«Той, хто пройшов…» в Україні. Стрічку повинні подивитися 530 тис. людей, щоби вона окупилася

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

«Той, хто пройшов…» в Україні. Стрічку повинні подивитися 530 тис. людей, щоби вона окупилася

Фільм Михайла Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь» став головною кіноподією цього року. Про нього говорять, про нього пишуть. Це — важливо. Але це — піар. Головне ж для будь-якої кінострічки — усе-таки прокат.

Чи окупиться?

Для «Того, хто пройшов крізь вогонь» — це, так би мовити, удвічі важливіше, оскільки він є першим українським фільмом, який з’явився в загальноукраїнському прокаті. Про це розповів кінодистрибутор і власник мережі кінотеатрів «Кінопалац» Богдан Батрух.

«Минулого року ми хотіли взяти в прокат стрічку Сергія Лозниці «Щастя моє», але автори фільму вирішили ще повозити його по фестивалях. Потім удруге спробували зайнятися прокатом, а в Міністерстві культури сказали, що самі цим займатимуться. Дуже дивні історії там були, і стрічка так і не вийшла на екрани. Донедавна українське кіно нікого не цікавило. Стільки праці вкладено в «Щастя моє», а стрічка просто зникла. Торік показували екранізацію опери про Наталку-Полтавку. Усього два сеанси було. Ще трішки показували альманах «Мудаки. Арабески». Але це все були спеціальні покази, у загальноукраїнському прокаті «Той, хто пройшов крізь вогонь» — перший. За весь час існування «Кінопалацу» ми демонстрували не більш ніж 20 українських стрічок», — зазначив пан Батрух.

Та чи матиме стрічка комерційний успіх? Бюджет «Того, хто пройшов крізь вогонь» становить 16 млн гривень. Щоби фільм окупився, його має подивитися приблизно 530 тисяч глядачів. «Для мене вміння розповідати історії про себе, любити й ненавидіти себе є ознакою дозрілої культури. Ми починаємо бути нормальним народом. Морально стрічка окупиться. Фінансово — не можу поки сказати. Аби дізнатися, який у фільму потенціал, перше, що треба зробити, — порівнювати із чимось. А в нас просто немає із чим. Стрічка — у правильному жанрі. Розповідає історію по-кіношному. Не бере на себе відповідальності театру, який має претензію на вище мистецтво. Досить професійно зроблена в плані акторської, режисерської роботи, звуку. Спецефекти — теж непогано. Як кажуть китайці, велику дорогу починають із першого кроку», — зауважив кінодистрибутор.

Ми не розчарувалися…

Першим кроком для «Того, хто пройшов крізь вогонь» стала його прем’єра, що відбулася ще 19 січня. Її відвідали міністр культури України Михайло Кулиняк, голова Держкіно Катерина Копилова, письменник Іван Драч, графік Сергій Якутович. І першою з показу фільму Іллєнка втекла голова Держкіно України Катерина Копилова. «Уже бачила стрічку, дуже сподобалася. Але мушу бігти, бо сину 19 років сьогодні виповнилося. Удома вже гості за столом чекають», — виправдовувалася вона, потискаючи руку режисерові. Також на прем’єру були запрошені Микола Азаров і Ліна Костенко, та вони так і не з’явилися.

Стрічка триває 110 хвилин. На 72-й із зали вийшли акордеоніст Іван Леньо й бас-гітарист Володимир Шерстюк із гурту «Гайдамаки». «Поспішаємо на презентацію альбому Мирослава Кувалдіна із «The Вйо». Обов’язково додивимося. Дебатували за кухлем пива з режисером Лесем Саніним, коли в Україні нарешті знімуть фільм, де головний герой буде крутим хлопцем, таким, як Джекі Чан чи Брюс Лі. Щоби показали козака-характерника й зробили з нього супермена-вікінга. Мусить бути свій герой, із м’язами, інтелектом, який усіх рятує й добро перемагає зло. Володя очікував поетичного кіно на зразок Довженка, Параджанова. Я хотів побачити цікавого героя та сюжет. Подивилися половину й не розчарувалися», — пояснили музиканти.

Не розчарувався й міністр культури, котрий зізнався, що останнім фільмом, який він бачив у кінотеатрі перед «Тим, хто пройшов крізь вогонь», був «Аватар». «Ще на мультфільм якийсь із дитиною влітку ходили, але не пам’ятаю, що то було. Від цієї стрічки — просто в захваті. Хотілося би ще про Сковороду фільм подивитися», — зауважив Михайло Кулиняк.

Початок великого шляху

Дуже сподобалася стрічка Михайла Іллєнка й лідеру ВО «Свобода» Олегові Тягнибоку. «Була дуже класна реклама фільму й мав переживання, що сама стрічка не буде настільки хорошою. А вона мене просто вразила. Серйозний сценарій, показана трагічна доля людини, але є місце гумору. Це дуже захоплює, — зазначив він. — Цей фільм — крок уперед. Може вивести нас з цього стану. З’явилось піднесення, відчуття перспектив, ми можемо бути кращими. Це — початок великого шляху українців, і не тільки в кіно… Усім своїм друзям буду рекомендувати цю стрічку».

І, вочевидь, лідер «Свободи» таки дотримав слова, бо за два тижні прокату фільм «Той, хто пройшов крізь вогонь» зібрав більш ніж 500 тисяч гривень. Про це розказав актор Віктор Андрієнко, виконавець однієї з головних ролей, під час презентації стрічки в Одесі 9 лютого. Зазначимо, що вартість квитка — від 25 до 50 грн, студентам і пенсіонерам надаються знижки.

«Люди голосують за це кіно гаманцями. Середні українці погоджуються витратити 40 грн, щоби подивитися саме цей фільм. Буває, глядачі виходять після перегляду зі сльозами. Через декілька днів після прем’єри в мене на сайті з’явився лист від 61-річного чоловіка на прізвище Доценко. Він розповів про свого батька, як той під час війни був збитий над Чехо-Словаччиною. Після цього прийшов лист від 23-річної дівчини. Вона пише, що не змогла знайти сайт фільму, але просить передати всім подяку», — розповів п. Андрієнко.

Крім Одеси, прем’єра фільму відбулася в Донецьку, Житомирі, Кіровограді та Львові. «Одесити — дуже складні люди. Якщо ти пройшов у Одесі, то можеш летіти на Марс. Знаю — мав шість років Одеської філармонії», — зазначив актор.

А дистрибутори бояться

9 лютого стрічку українського режисера Михайла Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь» мали показати й у Черкасах. Але прем’єру відклали до 11 лютого через те, що в прокатників бракує копій. «Власники фільму не замовили вчасно копій, тому запізнилися з друком плівок, — пояснила директор кінотеатру «Україна» Тетяна Якубова. — Дистрибутори ж бояться комерційного провалу».

«Той, хто пройшов крізь вогонь» вийшов на екрани 19 січня. Було 20 копій цієї стрічки, тобто одночасно її могли показувати не більш як у 20 кінотеатрах. «Ми замовили ще 10 копій, — говорить власник мережі «Кінопалац» Богдан Батрух. — Ті 20, які маємо, — на плівці формату «діджитал». А більшість реґіональних кінотеатрів не має таких проекторів. Тому ці 10 будуть на плівці 35 міліметрів. «Той, хто пройшов крізь вогонь» поводиться в прокаті нетипово. Зазвичай картина збирає найбільше глядачів у перший тиждень. Потім їх кількість поступово спадає. Цей же фільм із кожним тижнем збирає все більше глядачів. Ті, хто бачив, кажуть, вона справді непогана». Варто, мабуть, зауважити, що перші тижні прокату фільму припали на найбільші за всю зиму холоди в Україні. Мало якому кіноману захочеться виткнути носа з теплої хати на більш ніж 30-градусний мороз…

Буде й телеверсія

До слова, до кінця року заплановано вихід телевізійної версії фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь». Вона складатиметься із чотирьох серій. Про це розказав продюсер Андрій Суярко під час презентації стрічки в Одесі 9 лютого. І 24 серпня 2012 року стрічку можуть показати по телевізору.

У телевізійну версію ввійдуть усі відзняті кадри, що не потрапили до повнометражної версії. Крім того, потрібно додатково відзняти ще 30 хвилин. На створення телефільму необхідно півмільйона доларів. Замовники на телевізійну версію уже є, проте їх поки що не озвучили. «Це — не Україна», — підкреслив п. Суярко.

А повнометражну версію стрічки планують показати в Канаді, США, Арґентині, Бразилії, Мозамбіку. Зі сторони Росії інтересу до фільму поки не було. «Того, хто пройшов крізь вогонь» запрошено на фестивалі в Польшу та Португалію.

«У Познані буде проходити фестиваль «Українська весна». Нашу картину запросили як фільм-подію. З України нас запросив Бердянський кінофестиваль. У квітні фільм також побачать на фестивалі у Нью-Йорку. Фільм уже здобув Ґран-прі на минулорічному Київському кінофестивалі. А 2013-го «Того, хто про­йшов крізь вогонь» номінуватимуть на «Оскар», — розповів актор Віктор Андрієнко. «Знаю, що ми його не отримаємо, але хоча би спробуємо», — зазначив актор.

Дзвінка Камінь

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply