Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

«Сила» перемагає

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

«Сила» перемагає
Повнометражний дитячий фільм «Іван Сила» здобув перемогу у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки

Повнометражний дитячий фільм «Іван Сила» здобув перемогу у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки

30 травня 2014 року відбулася церемонія вручення премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей і юнацтва та Премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського за 2013 рік.
Авторами сценарію та режисерами фільму є Віктор Андрієнко й Ігор Письменний. Віктор Андрієнко — популярний український актор і режисер театру та кіно. Ще студентом Віквін розпочав зніматися в кіно як каскадер. Нині Віктор Андрієнко – автор, режисер та актор численних робіт у кіно і на телебаченні, постановник каскадерських трюків. Він є членом Спілки театральних та кінодіячів України. Його фільмографія складається з понад 120 ролей на телебаченні та в кіно. Має численні нагороди за творчі успіхи як актор і режисер.
Комітет із присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва на своєму засіданні 31 січня визначив лауреатів Премії за 2013 рік у чотирьох номінаціях. За результатами таємного голосування у номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” перемогу здобув творчий колектив дитячого фільму “Іван Сила” в складі режисера, сценариста, продюсера, актора, Віктора Андрієнка; режисера, сценариста, актора Ігоря Письменного; художника-постановника Ігоря Філіппова; кінооператора Олександра Кришталовича; композитора, диригента Ігоря Стецюка за повнометражний дитячий фільм “Іван Сила”.
Стрічку “Іван Сила”, що знято на замовлення Державного агентства України з питань кіно, на 100 % профінансовано державою.
Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928 році визнали найсильнішою людиною планети.
Найкращих Комітет обирав з-поміж 62 художніх творів, що надійшли на конкурс від 46 претендентів.
Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку до дня народження відомої поетеси – 25 лютого. Її лауреатами стають твори, що сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Статус урядової премія отримала 14 січня 2004 року. Розмір грошової винагороди — 10 тисяч гривень.

Соломія Даць

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply