Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Стрічку, у якій знялася українка, подивилася чверть населення Китаю

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Стрічку, у якій знялася українка, подивилася чверть населення Китаю


Наша співвітчизниця 26-річна Ірина Каптелова з Дніпропетровська стала першою іноземною актрисою, яка отримала нагороду престижної Національної телевізійної премії Китаю TV Drama Awards Made in China.

Улюблениця глядачів
Премія TV Drama Awards Made in China є азіатським аналогом американської «Еммі»: до журі входить понад сто експертів у галузі кіно і ТБ, відбір відбувається з більш ніж 6 тис. телефільмів і серіалів, а трансляція церемонії збирає мільярди телеглядачів.
На останній церемонії вручення престижної китайської телевізійної премії TV Drama Awards Made in China золоту статуетку в номінації “Найкраща іноземна актриса” отримала українка Ірина Каптелова, або Іліша, як її знають у Китаї. Вона стала першою іноземкою, яка отримала нагороду за головну роль у китайському серіалі. Цієї честі, до речі, українку вдостоїло не журі конкурсу, а телеглядачі – саме вони вибирають номінантів за допомогою смс-голосування.
40-серійний телесеріал “Моя Наташа” транслювався в Китаї одночасно по чотирьох каналах. Мільйони китайських глядачів протягом декількох місяців стежили за історією кохання російської вчительки, яку зіграла Ірина, і китайського військового. А кількість переглядів серіалу на відеосервісах країни в сумі перевищила 321 млн.
Саме роллю Наташі українка завоювала популярність у Піднебесній імперії. «Для мене важливо отримати таке визнання: це – дуже складна акторська робота. Серіал знято в традиційному китайському стилі: мені доводилося працювати, беручи до уваги місцеві особливості зйомки та стиль гри азіатських акторів. Потрібно було миттєво адаптувати образ Наташі до китайського менталітету й ставати в ньому своєю, залишаючись слов’янкою. Знайти цю грань багато в чому мені допоміг режисер, за що я йому дуже вдячна, – каже Ірина. – Премія підтверджує, що нам удалося!»

Несерйозна професія?!
Сама Ірина живе зараз у Китаї, а батьки актриси мешкають у Дніпропетровську – саме тут народилася й виросла тепер уже відома китайська актриса. «Ірочка приїжджає до нас тепер нечасто, – зітхає мама акторки Тетяна Леонідівна. – Звичайно, вона сумує за домівкою, але, пробувши вдома навіть місяць, вона вже рветься назад, у Китай. До кожного її приїзду я готую смачні страви, обов’язково українські, адже в Китаї борщу не поїж.»
Актрисою Іра, за словами мами, хотіла стати з дитинства. Однак батьки не надавали цьому значення: мовляв, несерйозна професія, усі дівчата хочуть стати акторками, та не в усіх виходить. Тому вищу освіту дівчина отримувала не в театральному коледжі, а на факультеті міжнародної журналістики в Дніпропетровському університеті.
Яскраву й цілеспрямовану Ірину викладачі досі згадують з усмішкою. «Іру я пам’ятаю чудово, її студентський квиток, який вона втратила на початку навчання, пролежав на моєму столі чотири роки, й Іра його вперто не хотіла забирати. Тому кожен мій ранок починався з Каптелової, – сміється Інна Сухенко, куратор Ірини. – Знаєте, їй завжди щастило, її ідеї були завжди божевільні, і вона готова була зробити абсолютно все, що їй запропонують. Завжди організовувала простір навколо себе таким чином, що не встигнеш озирнутися, як ти вже працюєш на Каптелову.»

Якщо вчитись, то в найкращих!
Невгамовний характер Іри вимагав нових відчуттів, подвигів і знань. Усе це дівчина вирішила отримати в Китаї. У Піднебесну вона вирушила не відпочивати, а зайнятися вивченням мови – удома вона намагалася вивчити китайську, але це було “не те”. Одночасно дівчина шукала роботу, ще й таку, яка би допомогла їй здійснити давню мрію про акторство. І їй таки вдалося пройти кастинг.
Після зйомок у кількох серіалах Ірину помітили й запропонували роль вчительки Наташі. До своєї доленосної ролі дівчина підійшла ґрунтовно. Розуміючи, що без акторської освіти їй буде складно, Іра вирушила в Україну. У київському Театрі на Подолі вона й знайшла свого вчителя й наставника.
«За три місяці, які були в нашому розпорядженні, я спробував навчити її всіх азів акторської майстерності, – розповідає головний режисер Театру на Подолі Віталій Малахов. – Вона брала участь у репетиціях, що йшли в той час у театрі, читала всю літературу, яку я їй приносив. Наші уроки не припинялися навіть тоді, коли розпочалися зйомки серіалу: двічі на тиждень ми зв’язувалися з нею за допомогою скайпу й аналізували сцени, у яких їй доводилося грати. У нас у цей час був вечір, а в Китаї – п’ята ранку. Маю сказати, що Ірина – дуже цілеспрямована й працьовита, у ній дивовижно поєднуються прагматизм і емоційність. Тут немає абстрактного “хочу бути актрисою” – вона чітко знає свою мету й домагається її поступово.»
Справді, до кожного завдання Іра підходить гіпервідповідально. Так, коли їй запропонували знятися у фільмі, де вона мала їздити на конях, дівчина пішла на іподром і кілька місяців займалася верховою їздою. Коли ж вирішила навчитися співати, то, за порадою свого наставника, поїхала в Севастополь до відомого хормейстера Олександра Яковлєва.

Через Китай – до зірок
У КНР Ірину Каптелову вже назвали найблискучішою зіркою китайського екрану, але вона не має наміру зупинятися. Щоби продовжити свою акторську освіту, Ірина поступила в ГІТІС у Москві, і вже успішно здала першу сесію.
Та й роботи їй зараз не бракує. Після зйомок у “Моїй Наташі” на Ірину посипалися пропозиції, ролі тепер самі знаходить дівчину. Зараз Ірина Каптелова зайнята на зйомках нового масштабного серіалу “Юн Вінг” (Yung Wing). Це – спільний китайсько-американський проект: байопік про першого китайського студента в США Юн Вінга (1828-1912). Випускник Єльського університету, він організував першу Китайську місію освіти в США. Активний політик Китаю і учасник становлення китайсько-американських відносин, усе життя він долав нескінченні заборони та проблеми. На його мемуарах «Моє життя в Китаї та США» й створено сценарій нового проекту.
Ірина Каптелова в цьому проекті зіграє одну з головних ролей: американку Мері Келоґґ, дружину головного героя, молодшу за нього на 15 років.
На зйомки також запрошено голівудських акторів Арлена Ескарпету («Пункт призначення-5», «Доктор Гаус», «Швидка допомога»), Андерсона Девіса («CSI. Місце злочину»), Аньєс Олеч («Трудоголіки», «Нова дівчина») і відомих гонконгських акторів Юан Хуа (Yuan Hua), Сю Шаоцян (Xu Shao Qiang) й інших.

 Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply