Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Шедеври німого кіно показуватимуть регулярно

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Шедеври німого кіно показуватимуть регулярно

Міжнародний кінофестиваль “Молодість” спільно з Національним центром Олександра Довженка та нічним клубом Dante Zima розпочинає унікальний проект показу відреставрованої української та світової кінокласики.
За словами Андрія Халпахчі, президента “Молодості”, Київ є чи не єдиною столицею Європи, де немає кінотеатру, у якому би демонструвалося архівне кіно. Власне, своїм проектом організатори сподіваються заповнити цю лакуну.
Першим показом у рамках нового проекту стала демонстрація в Dante Zima фільму “Діти століття”. Стрічку 1915 року зняв Євгеній Бауер. Фільм є знаковим, оскільки це – перша картина з тих, де видатна актриса Віра Холодна зіграла головну роль і яка дійшла до сьогодні.
“Мелодрама із соціальними аспектами, – пояснює Халпахчі. – Це було притаманне для російського кінематографа. Якщо в Європі, тим більше в Голлівуді, завжди чекали на геппі-енд, таку собі історію Попелюшки, то тут завжди трагічно закінчувалася доля грішниці в каятті. Але зверніть увагу на Бауера, який вніс у звичайний німий кінематограф абсолютно нові елементи. Він фактично перший використав рухому камеру. Ви також відчуєте, що він був геніальним декоратором, ставив спеціальні мезансцени. Бауер майже відмовився від титрів, компенсуючи це пластичною грою акторів. Власне, він був уособленням творення кіно як мистецтва”.
Свого часу фільм мав шалений успіх. За визнанням критиків, цьому сприяв простий і знайомий сюжет: дружина скромного службовця сподобалася багатому комерсанту, і тепер той не зупиниться, доки не доможеться свого.
Фільм демонстрували під живу музику, обіцяють робити це й надалі. Наступний показ у клубі Dante Zima відбудеться 15 січня, в майбутньому тут планують показувати кінокласику регулярно.
А визначитися з репертуаром організаторам допоможуть глядачі – наприкінці сеансу гостям роздали анкети, де вони могли вказати фільми, які хотіли би побачити в перспективі.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...