Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Презентація фільму про бойків-колядників

Автор:

|

Січень 03, 2013

|

Рубрика:

Презентація фільму про бойків-колядників

У Перегінську Рожнятівського району відбулася презентація документального фільму відомого українського режисера‚ народного артиста України Олеся Янчука про зразковий дитячий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки». Стрічка складається з двох частин. У першій подано розповідь про церемонію відкриття Різдвяної ялинки у Ватикані 16 грудня 2011 року на площі Святого Петра. Саме там п. Янчук почув, як колядували прикарпатські артисти.

«Я летів рік тому до Ватикану, щоби зробити фільм про цю надзвичайну подію. Уперше в історії Україна подарувала Папі Римському, цілому католицькому світові Різдвяну ялинку, — пригадував на презентації режисер. — Коли після аудієнції в Папи Римського на площі Святого Петра заспівали оті славні діточки, для мене це було відкриттям. Стало цікаво, звідки ці дітки, чим вони живуть, займаються, яким повітрям дихають».
Друга частина стрічки розповідає про те середовище, у якому виховуються й творчо зростають маленькі артисти. Режисер намагався передати всю чарівність прикарпатського краю, магію його пісень, неповторність народних костюмів, звичаїв і обрядів.
«Ми дуже раді, що наша праця не була марна, — поділилася враженнями Наталя Шпак, керівник дитячого колективу. — Діти віддають усю душу та любов пісні». За її словами, зараз у складі ансамблю є 33 дітей віком від 6 до 14 років.
У репертуарі «Маленьких бойків» — колядки, щедрівки, гаївки, пісні, що передаються від покоління до покоління. Талановиті діти виступали не лише на вітчизняних сценах, а й за кордоном — у Росії, Польщі, Італії. У планах колективу — побувати в Чехії та Болгарії. У цей час Олесь Янчук має наміри створити третю частину стрічки. «Фільм розпочинався Різдвом у Ватикані, а завершиться українським Різдвом на Франківщині», — каже режисер.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...