Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Популярний Олександр Гаврош. За його сценаріями буде знято дві вітчизняні стрічки

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Популярний  Олександр Гаврош. За його сценаріями буде  знято дві вітчизняні стрічки

Минулого тижня на колеґії Мінкульту був затверджений проект продюсерського центру «Інсайтмедіа» під назвою «Іван Сила». Новий фільм буде знято за книжкою ужгородського письменника Олександра Гавроша. Володимир Філіпов, співза­сновник і генпродюсер «Інсайтмедіа», незабаром розпочне роботу над новою картиною.

Пан Філіпов уважає, що картина зацікавить і дорослих глядачів. «Це буде фільм для сімейного перегляду. Зараз в українському кінематографі важко провести межу між дитячим і сімейним кіно, ці жанри занедбали», — сказав продюсер.

В основі сюжету — історія про найсильнішу людину світу на початку ХХ століття Івана Фірцака (Кротона), який у розквіті своєї кар’єри в 1938 році повернувся з Нью-Йорка в Україну.

Продюсер розказав, що зараз триває підготовчий період, зйомки планують розпочати влітку, а швидкість роботи над фільмом залежатиме від системного фінансування з боку Державного аґентства з питань кіно. Він зазначив: «Як засвідчила практика 2011 року, свої зобов’язання аґентство виконує добре. Ми сподіваємося, що так буде й надалі і зйомки фільму не розтягнуться знову на чотири роки, а триватимуть дев’ять місяців, як і має бути».

За словами Філіпова, Олександр Гаврош також братиме участь у роботі над стрічкою. Режисером фільму виступить Віктор Андрієнко. Це буде його перший повнометражний фільм. Відомо також, що вже велися перемовини з Василем Вірастюком, який може зіграти голов­ну роль.

Прикметно, що 6 березня в столичному музеї Тараса Шевченка назвали імена переможців конкурсу кінопроектів, присвячених 200-річчю від дня народження Кобзаря. Найкращим автором сценарію та кінопроекту став київський сценарист Олександр Денисенко. А от друге місце посів Олександр Гаврош.

Сценарій Олександра Гавроша має назву «Історія одного доносу». «Ми всюди бачимо Шевченка в монументальному образі мученика й страждальця, — каже автор. — Сучасні українці не хочуть асоціювати себе з мучеництвом. Ми знаємо, що в його житті були страждання, але він був дуже успішний чоловік. Навіть Олесь Бузина, який «любить» Шевченка, каже, що поету в житті фортунило. Молодь хоче себе асоціювати з успіхом. Тому на запитання: «З ким хочете себе асоціювати?», відповідають, що з братами Кличками. А в житті Шевченка був успішний період. Це — 1845-й. Шевченку всього 31 рік. Він — молода людина, перед якою стелиться світ. Йому замовляють портрети найбагатші українці. Він виграє конкурс на вчителя малювання в Київському університеті. Якщо порівняти його автопортрет цього періоду з автопортретом, намальованим за рік, побачимо різних людей. У фільмі хочу розповісти, яка драма сталася з Шевченком за рік».

Сценарієм Гавроша зацікавився український кінопродакшн «Pronto Film». Запропонували зробити серіал. Олександр Денисенко каже, що його фільм — про звільнення Шевченка з Новопетрівського укріп­лення в Казахстані.

Призовий фонд, 200 тисяч гривень, журі вирішило поділити на двох. 120 тисяч дали за перше місце, 80 — за друге. Конкурс організував благодійний фонд «Велика Родина».

 Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply