Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Погляд збоку

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Погляд збоку

Із 15 березня в українському прокаті стартував показ документального фільму німця Себастіана Денхарда «Клички». У ньому йдеться про життя братів-боксерів Віталія та Володимира Кличків від дитинства до моменту, коли обидва стали чемпіонами світу у важкій вазі.

Українською прем’єрою стрічки став її показ на Одеському кінофестивалі. Тоді брати не змогли приїхати, бо напередодні помер їхній батько Володимир Родіонович. Він хворів на рак. «Відчуваю гордість за своїх синів», — це його останні слова у фільмі.

Стрічку вже показали в Америці та більш ніж у тисячі кінотеатрів Європи. Світова прем’єра картини про становлення братів Кличків, їх спортивну кар’єру, стосунки в родині, життя поза спортом відбулась минулого року в Нью-Йорку на фестивалі, який організував зірка Голівуду Роберт де Ніро. До України фільм доїхав тільки через півтора року. Щодо цього режисер зауважив, що були технічні негаразди. «Із братами працювалося легко і весело. Вони — дуже доброзичливі, мають чудове почуття гумору. Під час зйомок Володимир переглядав окремі уривки. Віталій дивився готову стрічку. Каже, усю ніч не спав і переглянув фільм вісім разів поспіль», — зазначив режисер.

«Я побачив «Кличків» на Одеському кінофестивалі, — розповів кінокритик Володимир Войтенко. — Це — гарний біографічний фільм. Цікавий тим, що знятий без участі українців, це — погляд збоку. Мені було цікаво його дивитися. Капітально зроблений, представляє героїв у найкращому світлі. Якщо герой фільму — політик, завжди можна прив’язати якісь політичні наміри. У нас же не завтра вибори. От якби стрічка вийшла в прокат у вересні, тоді було би більше причин про це говорити. Клички — герої, але документальне кіно в наших кінотеатрах не дуже популярне. Документальні повнометражні фільми рідко потрапляють у наш прокат. Тому маю сумніви щодо успіху картини. Але, можливе й таке, що він змінить цю традицію. Те, що людей прийде більше ніж завжди, — очевидно».

Загальноукраїнська прем’єра документального фільму відбулась у столичному кінотеатрі «Україна». «Спостерігав за глядачами — приємно здивувало, що ніхто не виходив із залу, не розмовляв по телефону, глядачі віддали дві години фільму про нас, а не якомусь екшену. Хоча в нашій стрічці є й драма, і напруга, деякі кадри можна порівняти з фільмом жахів, — зауважив Володимир Кличко, котрий був присутній на показі. — Фільм — не про братів — чемпіонів світу, а про хлопців, які просто мріяли. Я б його назвав «Немає нічого неможливого».

Режисер картини німець Себастіан Денхардт витратив на монтування відзнятого матеріалу 180 годин. «Знаю, що до боксерів зверталося багато кінематографістів із пропозицією зняти про них фільм. Щасливий, що брати довірили це мені», — зізнається він.

А от першим, кому показали фільм по завершенні зйомок, був старший син Віталія Кличка — Єгор. «Якщо б йому картина сподобалась, ми теж би дали «добро», — розповідає Володимир. — Єгору сподобалось, лише запитав, чому його нема в стрічці». Отож тоді в останній момент уставили кадри, де батько власноруч підстригає сина на кухні вдома. Віталій ще каже в кінці: «Отак я економлю 15 євро».

Сподобався фільм і глядачам. «Такого ажіотажу в нас ніколи не було. Половина співробітників повідпрошувалася з роботи, щоби раніше забрати зі школи дітей і привести їх на фільм. Усі хочуть, щоб вони виросли схожими на Кличків», — розповіла прибиральниця кінотеатру Тамара Василівна.

Степан Коник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply