Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

По приз — у Локарно «Ядерні відходи» Слабошпицького поїдуть до Швейцарії

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

По приз — у Локарно «Ядерні відходи» Слабошпицького поїдуть до Швейцарії

Фільм Миро­слава Слабошпицького «Ядерні відходи» буде представлено на 65-му, ювілейному, кінофестивалі в Локарно, що проходитиме з 1 до 11 серпня. Нову стрічку українського режисера було знято в Чорнобилі й Прип’яті в березні цього року. 23-хвилинний фільм є частиною альманаху короткометражних робіт «Україно, гудбай», що восени цього року вийде в український прокат.

За словами Миро­слава Слабошпицького, його новий фільм — це камерна історія про чоловіка й жінку, які працюють в зоні відчуження. До речі, Мирослав — єдиний українець, котрий два роки поспіль брав участь у конкурсі Берлінале: із фільмами «Діагноз» 2009-го й «Глухота» — 2010-го.

Варто нагадати, що кінофорум у Локарно — один із найстаріших, ровесник Каннського кінофестивалю, поряд із яким входить до п’ятірки міжнародних кінофестивалів класу А. Щороку на початку серпня в невелике швейцарське місто з’їжджаються кінематографісти з усього світу — саме тут відбірники та дистриб’ютори авторського кіно шукають «перлини» для своїх фестивальних програм і прокату. За «Золотого леопарда» — головний приз Локарно, боротиметься 19 картин з Європи, Азії та США, 13 із них стануть світовими прем’єрами. Цього року журі повного метра очолить кінематографічний гуру Апічатпонг Вірасетакун, володар «Золотої пальмової гілки».

Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply