Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Підкорення Фабрики мрій

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Підкорення Фабрики мрій

Нині західний глядач найчастіше бачить українців як нелегалів, бандитів чи повій. Утім, деяким вихідцям з України вдається пробитися на великий заокеанський екран і трохи розвіяти подібні міфи. 29-річна Ольга Федорів із Єнакієвого — одна з небагатьох українських актрис, котра може похвалитися роботою з такими зірками, як Бенісіо дель Торо й Ентоні Гопкінс, а ще – тим, що їй удалося хоч трохи змінити уявлення Заходу про нашу Батьківщину.

Акторство – просто гобі
Ольга Федорі (справжнє прізвище – Федорищева) – уродженка невеликого шахтарського міста Єнакієвого. Ще з дитячих років вона була дуже активною дитиною. Настільки енергійною, що в п’ятилітньому віці її відвели в циркову студію. Потім був балет, бальні танці.
«Я народилася в зовсім не акторській сім’ї: тато працює на шахті, а мама була інженером-електриком, але довго не займалася своєю професією, а ростила мене, – згадує Оля. – Я навіть гадки не мала стати актрисою. У Єнакієвому й можливостей таких не було. Але в нашій школі був дуже креативний клас – ми щось постійно писали, вигадували й улаштовували вистави».
Та, незважаючи на захоплення акторством, дівчина дуже хотіла бути дипломатом: «Дипломатія мені здавалася складною й цікавою річчю. Після школи хотіла вчитися в Києві, але в той час потрапити кудись можна було або по знайомству або за величезний хабар. Тому я вступила на факультет міжнародних відносин, який щойно відкрився в Донецьку. Але мені було нудно там учитися. І я, отримавши спеціальну стипендію, опинилася в США, у Канзасі. Провчившись рік, довідалася про фінансову допомогу в приватних університетах і вступила до Гарварду».

Розчарування в дипломатії
Як виявилося, у Гарварді є багато театральних гуртків, на які виділяють дуже серйозні гроші. Студентам дають цілковиту свободу: вони можуть ставити, що хочуть, не тривожачись про комерційний успіх. Олі ці заняття припали до душі, але тоді вона ще не думала про акторську кар’єру всерйоз. Усе змінилося за одне літо.
«Після першого курсу я отримала грант на практику – добрі гроші. І, як організована дитина, поїхала до Женеви», – пригадує п. Федорі. Там дівчина працювала в Інституті з дослідження проблем роззброєння, але дуже швидко розчарувалася: «У дипломатів – багато паперової роботи, усе відбувається вкрай повільно. А люди, які там працюють… Відчувається, що це – не головна справа їхнього життя».
Тому вона, не вагаючись довго, зібрала речі й поїхала до Лондона, де витратила решту коштів на уроки танцю: «Я зрозуміла, що життя без акторської справи, без творчості – це не моє».

Без набридлої маски
Звісно, дівчина сумувала за близькими. Та й з грішми було непросто: в Олі була повна стипендія, але їй доводилося тяжко працювати на двох-трьох роботах, щоб оплатити уроки танцю й особисті витрати. І не було жодної гарантії, що їй пощастить. Але поступово п. Федорі почала отримувати перші ролі. По закінченні університету через проблеми з візою Олі довелося покинути США. Тож кілька наступних років вона провела в Лондоні.
Під час зйомок у різних серіалах на Бі-бі-сі Ольга зрозуміла, що хоче якнайдалі відійти від ролей східноєвропейських нелегальних мігрантів. Хоча, за її словами, сценаристи й режисери досі із задоволенням приміряють подібні маски на вихідців з України. «Вони (творці фільмів. – Авт.) навіть імена героям дають однакові, – розповідає актриса. – Я їм казала: «Люди, ну, несерйозно це. Невже на Бі-бі-сі немає фантазії?!»
Ситуація змінилася, коли українка прийняла запрошення в популярний серіал «Голбі Сіті», де зіграла роль медика на ім’я Фріда Петренко. «Мені дуже сподобався образ лікарки, прописаний у сценарії, – розповідає Ольга. – Вона не була типовою східноєвропейською героїнею. Вона – дуже класний лікар, як доктор Гаус, така собі українська готична дівчина, що працює в англійському шпиталі.»
Акторка радіє, що уявлення про українців у Англії трішки змінилося завдяки цьому персонажу: «Британців так зацікавила наша країна, що вони вирішили зняти різдвяний епізод серіалу в Україні. Коли ми знімали в Києві, команда Бі-бі-сі консультувалася зі мною, чи не спотворили вони реальний стан речей, який існує в нашій медицині».

Цікавий досвід
Це був позитивний приклад. Після “Голбі Сіті” Олю стали впізнавати на вулицях – її героїня українка Фріда Петренко швидко завоювала любов глядача. А не так давно Ольга Федорі перебралася до Лос-Анджелеса, де разом зі своїм агентом розпочала пошуки ролей. Сьогодні в неї вже є досвід роботи зі світовими зірками, із якими вона познайомилася під час зйомок фільму «Людина-вовк» із бюджетом 150 млн USD. Акторці в стрічці дісталася другорядна роль – доньки циганки Малеви, зате була рідкісна нагода поспілкуватися з Бенісіо дель Торо й Ентоні Гопкінсом.
«Правду кажучи, мені не дуже сподобався кінцевий результат, – зізнається дівчина. – Коли я ходила на проби, роль була набагато цікавіша. Циганам приділяли більше часу – мали бути гарні танці. Але потім змінили режисера й напрям фільму».
Проте для Ольги це був цікавий досвід. Особливо щодо спілкування з метрами кінематографу: «Це дуже прості люди – легкі й прямолінійні. Бенісіо взагалі незрівнянний! Цікавиться дуже багатьма речами. Про українську музику знає більше, ніж я. Він у захваті від одного композитора, який живе й працює в Україні, а я про нього навіть ніколи не чула…»
А ось у присутності Ентоні Гопкінса Оля трохи ніяковіла. «У мене щелепа відвисла й мову відібрало, коли побачила його в гримі, – сміється Оля. – Чомусь було страшно, хоча це – шалено добрий, мудрий чоловік. Він нещодавно випустив альбом класичної музики «Композитор», яку сам написав. Дуже творчий дядько».

Зіграти в Україні
Оля сподівається, що із часом у неї буде нагода попрацювати й в Україні: «Дуже сумую за рідною країною. Якось ходила на проби на кіностудію імені Довженка, але той проект не відбувся. Також мені пропонували роль оперної співачки у фільмі Олексія Залевського «Гра», але вони не назвали точної дати зйомок, а мені потрібно було повертатися в Лос-Анджелес».
Та як би не склалася подальша кар’єра Ольги Федорі, вона впевнена, що в українських артистів у Голлівуді – велике майбутнє. «Подруга Бонда (роль, яка кілька років тому прославила іншу українку – Ольгу Куриленко. – Авт.) – не межа для нас, – не сумнівається вона. – Ми – такі ж люди, як і всі, у нас є такий же талант. Якщо ти щиро розповідаєш історії про те, без чого не можеш жити, то немає значення, із якої ти країни. У нас, українців, є ноти, яких немає в інших народів. Це складно пояснити словами. Коли я приїжджаю на Батьківщину, відчуваю, що повертається якась частина моєї самоідентифікації. Є в українців своя енергетична сутність».

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply