Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

«Параджанов» боротиметься за «Оскара»

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

«Параджанов» боротиметься за «Оскара»

2013 року Український Оскарівський комітет висуває на здобуття премії Американської кіноакадемії фільм Сержа Аведікяна й Олени Фетісової «Параджанов». За це право стрічка змагалася з «Вічним поверненням» Кіри Муратової та « Хайтарма» Ахтема Сеїтаблаєва.
Фільм «Параджанов» – перша повнометражна стрічка співрежисера Сержа Аведікяна (Франція) й Олени Фетісової (Україна), знята за підтримки Державного агентства України з питань кіно в копродукції України, Франції, Грузії та Вірменії з бюджетом 2 млн євро. Картина розповідає історію ексцентричного генія та його конфлікт із радянською владою. Головну роль виконав актор і режисер, володар «Золотої пальмової гілки» Канн за короткометражний фільм «Гавкаючий острів» Серж Аведікян.
На 4-му Одеському кінофестивалі кінострічка була визнана найкращим українським повнометражним фільмом і отримала приз «Золотий Дюк». Крім позитивної оцінки професійного журі «Параджанов» здобув і визнання публіки. За результатами глядацького голосування за найкращий фільм міжнародної конкурсної програми ОМКФ-2013, картина опинилася на третьому місці, відставши від володаря Гран-прі фестивалю лише на 0,24 бала.
Світова прем’єра кінострічки відбулася в рамках конкурсної програми East of the West кінофестивалю класу «А» у Карлових Варах у липні цього року. Зараз «Параджанова» представлено в секції «Міжнародний конкурс художніх фільмів» 8-го Батумського міжнародного фестивалю авторського кіно (BIAFF) і боротиметься за «Нагороду критиків» на Кінофестивалі в Гамбурзі.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply