Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Оскарівський комітет чекає на відповідь кіноакадемії

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Оскарівський комітет чекає на відповідь кіноакадемії

Оскари

Асоціація продюсерів України (АПУ) у відповідь на звернення кінопродюсерів Ігоря Савиченка, Максима Асадчого й Єгора Олесова заявила, що український Оскарівський комітет готовий почати свою роботу, однак очікує на відповідне рішення Виконавчого комітету з відбору фільмів іноземною мовою Американської кіноакадемії.
Нагадаємо, що 2 вересня ц. р. продюсери компаній «Директорія кіно», Pronto Film і Film.ua звернулися до Національної спілки кінематографістів України (НСКУ), АПУ та Держкіно зі закликом почати відбір стрічок-кандидатів на «Оскар» від України. Ігор Савиченко, Максим Асадчий та Єгор Олесов нагадали, що Американська кіноакадемія закриває прийом заявок на «Оскар» в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» 1 жовтня.
У відповіді Дениса Маслікова, генерального директора асоціації, зазначається, що АПУ розуміє стурбованість кінодіячів. В АПУ нагадали, що після минулорічного скандалу навколо українського Оскарівського комітету виникла необхідність оновити регламент роботи і склад комітету. До цього процесу приєдналася робоча група за підтримки Національної спілки кінематографістів України.
В АПУ і НСКУ були розбіжності щодо бачення роботи нового Комітету. Кожна з організацій звернулася за поясненнями до Американської кіноакадемії. «Після цього АПУ і НСКУ за посередництва Пилипа Іллєнка, голови Держкіно, дійшли згоди щодо спільної модерації роботи українського Оскарівського комітету. НСКУ займатиметься проведенням роботи та голосуванням самого Комітету, АПУ візьме на себе зв’язки з Американською кіноакадемією, пояснення правил подачі фільмів на «Оскар» і допомогу у оформленні документів для відправки відібраної стрічки від України до Лос-Анджелеса», — пояснив п. Масліков.
Він заявив, що український Оскарівський комітет уже готовий почати свою роботу та повідомив про це Американську кіноакадемію. Але 28 серпня з академії надійшла відповідь, що рішення щодо роботи нового українського Оскарівського комітету буде прийнято тільки на засіданні Виконавчого комітету з відбору фільмів іноземною мовою. «Це пов’язано з тим, що у травні-червні ц. р. АПУ та НСКУ офіційно зверталися до Американської кіноакадемії за вирішенням розбіжностей щодо формування нового Комітету в Україні. Не зважаючи на те, що АПУ і НСКУ дійшли консенсусу у цьому питанні, офіційні звернення від іноземних кіноорганізацій може розглядати і приймати рішення тільки цей Виконавчий комітет», — йдеться у повідомленні АПУ.
Коли саме збереться цей комітет, кіноакадемія не повідомила. Однак за досвідом попередніх років, це має статися не пізніше жовтня. «Так, це впливає на термін подачі фільму від України, який спливає 1 жовтня. Можемо тільки сподіватися, що Виконавчий комітет зробить виняток для України, як це вже було 2006 року, коли фільм «Аврора» режисера Оксани Байрак висувався у листопаді», — зазначив п Масліков.
АПУ пообіцяла свою підтримку продюсерам, котрі подаватимуть на розгляд фільми новому складу українського Оскарівського комітету, і НСКУ в проведенні якісного і швидкого відбору і подачі фільму від України на премію «Оскар» у цих надзвичайних умовах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply