Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Нитка Аріанди

Автор:

|

Вересень 22, 2016

|

Рубрика:

Нитка Аріанди

Ніна Аріанда-Мацьо

Ніна Аріанда-Мацьо — американська акторка театру та кіно українського походження. Лауреат театральної премії «Тоні» за 2012 рік. Вона народилася на Мангетені 18 вересня 1984-го в самому центрі Нью-Йорка, в українській родині Петра та Лесі Мацьо. Дитинство пройшло в містечку Кліфтон (штат Нью-Джерзі) та в німецькому Гайдельберзі, що в землі Баден-Вюртемберг. Ніна була членом української скаутської організації «Пласт». Відвідувала українську танцювальну студію ансамблю «Сизокрилі» під режисурою Роми Прими-Богачевської, але акторка вона — насамперед театру та кіно.
Навчалася у Школі мистецтв Тісч при Нью-Йоркському університеті. 2009 року отримала ступінь магістра вишуканих мистецтв (MFA). У квітні 2011-го відбувся дебют Аріанди на Бродвеї. Вона зіграла одну з провідних ролей — Біллі Давн у пьєсі Ґарсона Каніна «Народжена вчора».
Акторка знялася у п’ятьох фільмах, зокрема, в останній стрічці відомого режисера Вуді Аллена «Північ у Парижі». П’єса «Венера у хутрі», за яку Ніна отримала свій головний театральний приз, — це комедія за романом австрійського письменника ХІХ ст., уродженця Львова, Леопольда Захер-Мазоха, інтерпретована, як сучасна історія кохання. «Бути водночас сексуальною, кумедною й загадковою — це само по собі чимале досягнення, але бути сексуальною, кумедною та загадковою впродовж усього спектаклю, ні на хвилину не залишаючи сцену, заслуговує кваліфікації надлюдської… Аріанда випромінює рідкісне сяйво справжньої зірки сцени», — написав про акторську майстерність Ніни театральний критик газети The New Tork Times.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...