Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 15, 2018

Новий фільм про українську діаспору

Автор:

|

Січень 06, 2016

|

Рубрика:

Новий фільм про українську діаспору

Immigraniada

Immigraniada — це відеоробота двох ентузіастів Станіслава Пуздряка та Віталія Скігара, учасників чернівецької команди Boroda Сinema, про нашу діаспору. Прем’єра фільму відбулася у Чернівцях, а в грудні 2015-го стрічку нарешті стало можна переглянути в Інтернеті. Роботу знімали впродовж трьох місяців на території шести країн — України, Польщі, Чехії, Німеччини, Італії та Франції.
Про українців-еміґрантів та їхнє життя за кордоном, що вони шукають у «чужих краях», про що мріють і на що сподіваються. Більшість героїв — молодь у пошуках реалізації та кращої освіти/роботи. Специфіка стрічки (нагадаємо, що Immigraniada — документальний фільм) сприяє мінімальній дистанції між глядачем і героєм. Ти бачиш реальних людей із реальними проблемами, більше того — ти й сам неначе спілкуєшся з ними. І саме такій розмові справді віриш.
Що характерно для фільму, то це — відсутність звинувачення чи повного виправдання виїзду. Натомість чудово розкрите становище української молоді за кордоном. Хтось радо покинув «територію безвиході», а для когось еміґрація була вимушеним і доволі болісним кроком.
Фільм спонукає переглянути уявлення про патріотизм, зішкребти з нього зайвий наліт пафосу. При цьому навіть слова Тараса Шевченка у кадрі втрачають присмак бібліотечного пилу. Перед глядачем гостро постає питання — що залишиться від України, якщо молодь і далі шукатиме краще життя за її межами? Чи потрібна для щастя зміна декорацій?
Автори кажуть, що спочатку планували знімати фільм у США, та, на жаль, досі не мають такої можливості. Усе — через візові проблеми, команда одержала вже дві відмови. Покази відеороботи, крім України, відбулися у Нью-Йорку, Кракові, Орландо, Празі, Абу-Дабі та Дубаї. Переглянути й оцінити стрічку Immigraniada можна на сервісі Vimeo.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...