Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Номінант уже готовий! «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» претендуватиме на «Оскар»

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Номінант уже готовий! «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» претендуватиме на «Оскар»

Стало відомо про те, що стрічка Михайла Іллєнка «ТойХтоПро­йшовКрізьВогонь» подаватиметься від України на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у номінації «Фільм іноземною мовою». Таке рішення ухвалив Український оскарівський комітет при Асоціації продюсерів України (АПУ). Про це повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі режисер Максим Буйницький.

До фінального відбору було прийнято два фільми: «Будинок із башточкою» режисера Єви Нейман, виробництво «1 +1 продакшн», і «Той­ХтоПройшов­Крізь­Во­гонь» режисера Михайла Іллєнка, виробництво Продюсерського центру «Інсайт-медіа» за підтримки Державного аґентства України з питань кіно. У підсумку саме фільм про українського індіанця Додоку отримав право представити Україну в Лос-Анджелесі.

До 1 жовтня фільм-претендент від України має бути розглянутий і схвалений Американською академією кінематографічних мистецтв і наук (Лос-Анджелес, США) для подальшого відбору серед фільмів інших країн.

У США номінантів у всіх 24 категоріях (у категорії «Фільм іноземною мовою» їх буде п’ять) оголосять 15 січня 2013-го, а сама 85-та церемонія вручення премії «Оскар» за заслуги в галузі кінематографа за 2012 рік відбудеться 24 лютого 2013-го в Hollywood and Highland Center у Лос-Анджелесі.

До складу Українського оскарівського комітету входять: народна артистка України та СРСР Ада Роговцева; народний артист України, кінорежисер Олег Фіалко (голова); лауреат науково-технічних премій «Оскар» Анатолій Кокуш; голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач» кінокритик Володимир Войтенко; письменник і сценарист Андрій Курков; продюсер, президент АПУ Олексій Сєрков; продюсер, сценарист Ігор Савиченко та кінорежисер Сергій Маслобойщиков.

 Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...