Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Нещодавно святкували День народження

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Нещодавно святкували День народження

Редакція тижневика «Міст» продовжує згадувати імена відомих акторів українського походження, котрі святкують зараз свої дні народження.

Джилл Геннесі

Джилл Геннесі
Джилліан Ноель Геннесі — канадська акторка, відома своїми ролями в телесеріалах «Закон і порядок» і «Розслідування Джордан». Вона народилася 25 листопада 1968 року в Едмонтоні (провінція Альберта», в сім’ї Джона Геннесі, продавця м’яса та Максін Геннесі, секретарки. Мати залишила сім’ю 1982-го і Джилл виховувала бабуся в Кітченері (провінція Онтаріо). У неї ірландське, французьке, шведське й італійське коріння з боку батька, українське й австрійське — з боку матері. Майбутня акторка закінчила Grand River Collegiate Institute в Кітченері і була вуличним музикантом в метрополітені Торонто.
1988 року Геннесі зі сестрою зіграли у фільмі «Пов’язані на смерть» Девіда Кроненберга. 1993-го Джилл знялася у фільмі «Робот-поліцейський-3» в ролі доктора Мері Лазарус. З 1993-го по 1996 рік грала Клер Кинкейд у серіалі «Закон і порядок». 2001-го зіграла Жаклін Кеннеді в телевізійному серіалі «Леді нового Камелота». З 2001-го по 2007 рік грала головну роль в телесеріалі «Джордан розслідує».
1 жовтня 2000 року акторка вийшла заміж за Паоло Мастоп’єрто, власника таверни в Нортвелі (штат Нью-Джерзі). Подружжя має двох синів, Марко і Джіанні. 2009-го отримала зірку на Канадської алеї слави. Група Mollycuddle із Міннеаполіса написала «Баладу про Джилл Геннесі». Самій Геннесі це сподобалося і вона захотіла виступити з групою на ритм-гітарі.

Анна Кламскі

Анна Кламскі
Анна Кламскі — американська акторка українського походження, номінант на премію Emmy за кращу жіночу роль другого плану в комедійному телесеріалі. Вона народилася 3 грудня 1980 року в Чикаґо. Найвідоміша за своєю роллю у фільмі «Моя донька» (1991) і його сиквелі «Моя донька-2» (1994). Також зіграла головну роль в сімейному фільмі «Таємниця Ведмежої гори» з Кристіною Річчі (1995). Ставши підлітком, вона не отримувала великих ролей і пішла з професії. Вчилася в університеті Чикаґо за фахом міжнародні дослідження і закінчила його 2002 року. Та вже через кілька років вирішила повернутися до роботи актриси і пройшла навчання в театральній школі на Мангеттені.
2007-го Кламскі з’явилася в епізоді серіалу «Студія 30». 2008 року вона дебютувала на театральній сцені в постановці Філіпа Сеймура Гоффмана «Безумовна». Починаючи з 2012 року грає роль помічниці героїні Джулії Луїс-Дрейфус у телесеріалі «Віце-президент».

Анна Стен

Анна Стен
Анна Стен — радянська, німецька, американська кіноакторка українського походження. Її дівоче прізвище — Фесак. Вона народилася 3 грудня 1908 року в Києві. Батько — козацького роду, працював театральним художником-постановником, мати — шведка, була балериною. Сама ж Анна в середині 1920-х рр. одружилася з відомим київським конферансьє та актором естради Борисом Стеном (Бернштейном), чиє сценічне прізвище та взяла собі за псевдонім.
Освіту одержала в Київському державному театральному технікумі, паралельно працювала репортером та грала в київському Малому театрі, відвідувала заняття театру-студії під керівництвом актора Чужого (І. Л. Кожича), де працювали за системою Станіславського. 1926-го успішно склала іспити до Першого робітничого театру Пролеткульту в Москві.
Анна Стен дебютувала у кіно в стрічці Бориса Барнета «Дівчина з коробкою» (1927), яка демонструвалася не лише в СРСР, але й у Європі та США. Другою її роботою стала головна роль в соціальній драмі Федора Оцепа «Земля в полоні» (1927). Після зйомок цього фільму Стен та Оцеп побралися.
Наступною роботою Анни Стен стала знята на Ялтинській кіностудії пригодницька стрічка «Провокатор» (1927). Дуже швидко Стен зажила слави в СРСР — її портрети з’являються на обкладинках радянських кіножурналів.
1930 року Анна вирушає до Берліна, де на неї вже чекає чоловік Федір Оцеп, і розпочинає зйомки в кінострічках виробництва провідної німецької кінокомпанії UFA. Другий звуковий фільм за її участю «Вбивця Дмитро Карамазов» (1931) Федора Оцепа за мотивами твору Достоєвського мав приголомшливий успіх в Європі й Америці. В ньому Анна продемонструвала непересічний драматичний талант, яскраво втіливши на екрані образ ексцентричної та чуйної Грушеньки. Стрічка вийшла в двох варіантах — за участю німецьких і французьких акторів відповідно для Німеччини та Франції. В обох версіях головну роль виконувала Стен.
Згодом вона знялася ще в кількох франко-німецьких стрічках — «Сальто-Мортале», «Бомби над Монте-Карло» (обидві — 1931 року) та «Вир пристрасті» (1932), які принесли їй визнання міжнародної акторської еліти.
1932-гоу Стен отримує запрошення в Голівуд від продюсера Семюеля Ґолдвіна і переїжджає до США. Не володіючи англійською, змушена посилено вчити мову, наполегливо позбуваючись акценту. Вкладаючи в фільми за участю Анни Стен великі гроші, Ґолдвін мав намір зробити з неї «другу Ґрету Ґарбо». Представлення «нової зірки» з великою помпою відбулося 1933 року за участю самої Ґрети Ґарбо.
Форсована та зухвала рекламна кампанія, однак, дала зворотні результати. Жоден із трьох випущених на MGM фільмів — «Нана», «Ми знову живі та «Шлюбна ніч» — не мав ні успіху в публіки, ні касових зборів, що змусило Ґолдвіна розірвати контракт.
Після цього за Стен в Голівуді закріпилося прізвисько «Ґолдвінова забаганка». Американська публіка не прийняла нав’язаного Ґолдвіном образу «звабливої селянки» й так і не пробачила акторці відчутного східноєвропейського акценту.
Попри це стрічка Кінґа Відора «Шлюбна ніч», в якій Анна грала разом із Ґері Купером, отримала приз за режисуру на Венеційському кінофестивалі. 1937 року акторка оформила американське громадянство. 1938-го Анна Стен дебютувала на Бродвеї в п’єсі Бертольда Брехта «Копійчана опера». Знімалася в головних ролях у голівудських і британських фільмах аж до середини 1940-х. З 1950-х рр. викладала в Акторській студії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...