Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Нехай знають наших! Завдяки культовому серіалу ще 7 млн американців почуло про Україну

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Нехай знають наших! Завдяки культовому серіалу ще  7 млн американців почуло про Україну

20 лютого 2012 року на американському каналі Fox вийшла 13-та серія «Господар у домі» 8-го сезону популярного телесеріалу «Доктор Гаус». Серед іншого, у цій серії в помешканні Ґреґорі Гауса з’являється дружина-українка й портрет Тараса Шевченка.

Суто «українське»

Загалом, дружина Гауса — фіктивна, тож Імміґраційна служба США буде перевіряти справжність цього шлюбу. Якось ця дівчина навіть «засвітилася» у фільмі. Отже, за сюжетом, культовий лікар одружується з імміґранткою з Кременчука, аби допомогти тій отримати «Ґрін карту», а також право на проживання та роботу в США.

Цікаво, що головна героїня серії має «суто українське» ім’я Домініка й таке ж «автентичне» прізвище Петрова. Ситуація з її рідними та друзями — дещо краща: в «українки» Домініки є брат і троє дядьків — Микола, Федір і Володимир, а також шкільні друзі — Василь і Оксана. Щоправда, з Оксаною героїня не спілкується через давні образи особистого характеру: та цілувалась із Павлом, який подобався Домініці.

На американський лад

Крім того, змінюється й помешкання Гауса. Зокрема, у ньому «заводиться» портрет Тараса Шевченка, який цинічний жартівник Гаус вішає на стіну зі словами: «Твоя бабця — гаряченька штучка» («Your grandmother’s kind of sexy», — тут і далі український переклад від чудової команди UAteam). На що Домініка йому відповідає: «That is Taras Shevchenko, the greatest Ukrainian poet» («Це Тарас Шевченко — великий український поет»).

«Той, що написав «Як тебе не любити, мій Кременчук»?» — спитався Гаус у перекладі. В ориґіналі ж він питає, чи це бува не автор «There once was a man from Kremenchuk». Як відомо, фраза «There once was a man…» є популярним початком англійських віршів-лімериків.

Спасибі за популяризацію!

У подальшому розвитку сюжету доктор Гаус та Домініка Петрова готуються до перевірки Імміґраційною службою, навіть проводять фотосесії зі «спільного відпочинку». Проте, попри всі старання, перевірку вони завалюють, але завдяки слізним проханням Домініки подружжю дають іще один шанс і примушують до піврічного спільного життя «день у день». Тож хто знає, чи не буде ще весілля з варениками й галушками на Полтавщині…

Тож, мабуть, варто подякувати телеканалові Fox, котрий одним епізодом зробив для популяризації України більше, аніж увесь її Кабінет Міністрів у 2011 році — цю серію в день прем’єри дивилося понад 7 мільйонів американців. І, напевно, варто пробачити авторам їхні цинічні жарти вустами Гауса, бо хоч усі ми — люди, та менталітет у різних народів, що там не кажи, — різний.

Нагадаємо: 8 лютого цього року телеканал Fox оголосив, що нинішній сезон «Гауса» стане останнім. Останній епізод серіалу має вийти на екрани наприкінці квітня — на початку травня.

 Дзвінка Камінь

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply