Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Найулюбленішa темa i серіал про Роксолану

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Найулюбленішa темa i серіал про Роксолану
Кадр із серіалу «Величне століття»

Кадр із серіалу «Величне століття»

Є визначні постаті, котрих втілюють в історичні романи. До них належить і Настя Лісовська (Роксолана), котра завдяки розуму та твердій волі стала імператрицею Османської держави. Саме вона спричинила появу ряду картин, книжок різними мовами, а для багатьох її ім’я звучить, як легенда. 15-річну дівчину з Рогатина, доньку місцевого священика Гаврила Лісовського, викрали десь у 1518-1519 рр. «людолови». Коли вродлива дівчина потрапила в полон, то хотіла накласти на себе руки, але доля запроторила її до Стамбула. Роксолана потрапляє до гарему молодого султана Сулеймана Пишного, котрий щойно посів престол. Згодом вона стає однією з найулюбленіших його наложниць, султан закохується в жінку безмежно, і 27-річна українка стає для нього справжньою душевною насолодою. Сулейман був одним із наймогутніших і найславетніших із усіх турецьких володарів ХV-XVII ст., за його правління велич імперії сягнула свого зеніту. Про життя турецького володаря та про Роксолану розповідають як мусульманські історичні джерела, так і західноєвропейські.
Постать Роксолани поза сумнівом є правдивою та реальною. Це підтверджують численні дипломатичні документи й інші авторитетні видання. Усі доступні джерела однозначно стверджують, що Роксолана була надзвичайно ніжною та вродливою українською дівчиною. У чому ж її таємниця краси та жіночої привабливості? Дехто називає султаншу королевою краси, інші — богинею вроди. Та головне, що вона вміла правильно розпоряджатися своєю красою та ніжністю. А ще — мала блискучий розум і незвиклу інтелегентність, що забезпечувала їй симпатію у коханого.
1550 року Роксолана поступово повністю підпорядковує собі султана. Незважаючи на свої успіхи, жінці довелося пройти неймовірні випробування й інтриги, які важко передати словами. Вона блискуче розправилася зі своїми конкурентами, бездоганно опанувала турецьку, перську, арабську й окремі європейські мови. Мимо того, що була матір’ю чотирьох дітей, не втрачала своєї жіночої привабливості. Посол Навагеро писав у Венецію: «Його величність султан так сильно кохає Роксолану, що в Османській династії ще не бувало жінки, котра б тішилася більшою повагою. Кажуть, у неї милий, скромний вигляд, і вона дуже добре знає натуру володаря та тим здобуває його всебічну прихильність».
Роксолана намагалася за всяку ціну зробити офіційним спадкоємцем трону свого сина Селіма, а не сина ненависної суперниці Мустафу, котрий мав тоді статус спадкоємця. Після тривалої системної «підготовчої роботи» султана переконують у тому, що Мустафа — зрадник і готується вбити батька. Юнака за наказом володаря душать шовковим мотузком. Спадкоємцем стає Селім, за дивних обставин раптово помирає ненависниця українки Хуррем Хафса-султан (підозрювали отруєння), а згодом було страчено великого візира Ібрагіма, котрий прийняв бік ворогів «усміхненої» та «веселої» володарки.
Туреччина — надзвичайно цікава країна, в неї багата та героїчна історія. З давніх давен турки надавали велике значення популяризації своєї культури, дбали за поширення освіти та зосереджували велику увагу на пам’ятках старовини. Їхні міста Стамбул та Анкара — це справжні міста-музеї, які справляють назабутнє враження на туристів.
Ближче ознайомитися з цією країною, а зокрема з життям легендарної Роксолани може допомогти прекрасний турецький телевізійний серіал «Величне століття». Цей проект був створений у 2011-2014 рр. і своїм емоційним сюжетом вразив мільйони телеглядачів у всьому світі. Режисером саги є Кудрета Сабанжі, котрому вдалося підібрати феноменальний склад акторів, котрі при не менш вдалих декораціях захоплюють своєю грою навіть найвимогливіших глядачів і критиків. Тематика серіалу — історична, вона підпорядкована традиціям, сповнена коханням, радістю, зрадою, болем, інтригами, терпінням, сльозами та прощеннями. Той, хто мав змогу оглянути цей серіал, переконався, що це — справді дивовижне кіномистецьке видовище. Кожен актор, кожен кадр, кожна сцена має свій ритм і свою неперевершену, глибоко індивідуальну мистецьку красу. Це проект заслуговує на повне визнання. Особливо актори в головних ролях — Ясемін і Саваша, котрі змушені коритися сімейним традиціям. Вже з перших серій перед глядачами розкриється світ непростих взаємин, труднощів людських доль і, звісно, кохання. За кілька днів до весілля парадокс — Ясемін (Нургюль Ешільчай) застає свого нареченого в ліжку з іншою жінкою, таких ситуацій — значно більше, вони збагачують емоціями стрічку. Режисер серіалу феноменально зумів тримати глядача у великій напрузі, не здогадуючись якою буде розв’язка.
Серіал «Величне століття Роксолани» без перебільшення дасть не тільки ґрунтовну інформацію, але й дасть змогу отримати глибокі та зворушливі мистецькі переживання, які на довго залишаться в пам’яті.

Ярослав Стех

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply