Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

На які фільми Україна витрачає державні кошти

Автор:

|

Жовтень 12, 2017

|

Рубрика:

На які фільми Україна витрачає державні кошти

Мавка. Лісова пісня

Навесні ц. р. набув чинності Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Згідно з ним, представники вітчизняної кіноіндустрії можуть отримати вагоме державне фінансування. Його розмір залежить від категорії продукції, яку вони створюватимуть. Така підтримка покликана дати відчутний поштовх збільшенню кількості та якості фільмів українського виробництва.
Уже зараз вітчизняний кінематограф може похвалитися новими помітними досягненнями. Так, стрічка «Рівень чорного» цього року претендуватиме на премію «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Крім цього, Україна вперше представила власний стенд на Міжнародному кінофестивалі в Торонто у вересні. Також в рамках заходу пройшли Дні українського кіно.
Цікаво, що участь нашої країни в фестивалі (організаційні витрати) коштувала 450 тис. грн. Саме на таку суму Державна агенція України з питань кіно (Держкіно) наприкінці серпня провело відповідну закупівлю. Згідно з даними Системи публічних електронних закупівель ProZorro, зібраними експертами торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua, Держкіно впродовж останнього року (вересень 2016-го — вересень 2017 року) провело 66 закупівель, загальна вартість яких склала понад 520 млн грн. При чому угоди були укладені з 43 постачальниками.
Зокрема агенція закуповувало послуги з організації та проведення ХІV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (за майже 300 тис. грн), послуги з організації Українського павільйону в рамках 70-го Міжнародного кінофестивалю в Каннах (за 300 тис. грн), послуги з організації та проведення Одеського міжнародного кінофестивалю 14-22 липня ц. р. (за 1 млн грн).
Однак найчастіше Держкіно закуповувало створення фільмів — у вигляді держзамовлення чи фінансової підтримки стрічок. Перший варіант гарантує до 100 % відшкодування на їхнє виробництво. Під держзамовлення потрапляє створення документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), авторських фільмів і дебютів.
Другий варіант (фінансова підтримка) гарантує надання субсидії у розмірі не більше 80 % від вартості стрічок. Він поширюється на всі інші категорії фільмів. Тут також проводиться офіційна закупівля, в якій вказано, що кошти будуть виділені саме як фінансова підтримка.

Найдорожчі фільми за держзамовленням
Найдорожчим фільмом, виробництво якого підтримало Держкіно, виявилася стрічка «Гав-Рик». Сума, яку на це витратила агенція — 38 млн грн. Зйомками буде займатися компанія «Пронто Фільм». Проект «Гав-Рик» став переможцем 8-го конкурсного відбору Держкіно, за що агенція надала виробникам 90 % від необхідних коштів. Це буде повнометражний фільм для дітей із елементами фантастики.
А от компанія «Анімаград» отримала від Держкіно 24,5 млн грн на створення анімаційної стрічки в 3D-форматі з назвою «Мавка. Лісова пісня». Глядачі зможуть побачити мультфільм аж 2019-го, але вже після презентації тизеру про нього заговорили не лише в нашій країні, а й у світі.
«Анімаград» отримав держзамовлення ще на одну анімаційну стрічку — «Викрадена принцеса». Держкіно виділило компанії 19,5 млн грн. У мультфільмі, події якого відбуватимуться у Стародавньому Києві, йтиметься про двох закоханих — принцесу та вуличного актора. Їхні пригоди глядачі зможуть побачити в кіно в березні 2018 року.

Фільми з найбільшою фінансовою підтримкою
30 млн грн — саме таку, найбільшу серед інших, фінансову підтримку надало Держкіно компанії «Студія Кінороб», яка взялась за зйомки стрічки «Захар Беркут». Зазначимо, що ця сума — трохи більша за третину від загальної вартості виробництва фільму, яка становить 75 млн грн. Зйомки стартують 2018-го.
Компанія «Гуд Монінг Дистрибушн» отримала від держави 26 млн грн фінансової підтримки. Це рівно половина коштів, необхідних на створення історичної драми «Крути 1918. Захист» вартістю 52 млн грн.
Команда планує завершити виробництво фільму у травні 2018 року — тобто до 100-ї річниці сумнозвісного бою за участі студентів.
Трохи менше (24 млн грн), але також 50 % від повної вартості Держкіно надало «Кінокомпанії Гагарін Медіа» на створення мюзиклу «Гуцулка Ксеня». Як стверджує режисер стрічки, «це буде не етнографічний фільм, а модернова мелодрама в стилі українського танґо».
Загалом значна кількість фільмів за державний кошт або розповідають про знакові історичні події в Україні, або знайомлять глядачів із нашою культурою та мистецьким спадком. Ще частина демонструє готовність українських кіновиробників бути на сучасній хвилі та створювати конкурентний продукт у світовій кіноіндустрії.

Олена Парфенюк, УП

До теми
В офісі «Дунайсько-Карпатської програми», віденського представництва «Всесвітнього фонду дикої природи» (WWF), було підписано договір про партнерство між студією «Анімаград» і представництвом фонду в Україні. Співпрацю заплановано в рамках роботи над анімаційним фільмом «Мавка. Лісова пісня» одразу у двох напрямках. Перший— консультації, які проведуть українські фахівці WWF для творчої команди фільму «Мавка. Лісова пісня» щодо флори та фауни Поліського краю. Другим важливим вектором стане реалізація низки проектів по захисту старовікових дібров Полісся та привернення уваги української та світової громадськості до екологічних проблем України.
Першим кроком партнерства стали лекції, які експерти WWF провели для художників проекту «Мавка. Лісова пісня» про тварини та рослини, занесені до Червоної Книги України. За ідеєю творців фільму, саме вони населятимуть ліс Мавки, а в деяких із них будуть навіть свої сюжетні лінії. Тож кожен глядач мультфільму зможе дізнатися про рідкісні та вимираючі види тварин і рослин, які потребують нашого захисту.
У рамках співпраці відбулася експедиція у старовікові ліси Полісся креативної команди і продюсерів проекту «Мавка. Лісова пісня» з Андрієм Плигою та Іриною Мироновою, гідами з «WWF Україна», а також Сергієм Жилою, директором Поліського заповідника. «Отримати художнє натхнення, замалювати краєвиди та ландшафти, деталі й особливості українських давніх лісів, щоб використовувати матеріали у створенні проекту «Мавка. Лісова пісня», — такі цілі були головними для арт-департаменту мультфільму під час експедиції», — розповів про завдання поїздки Крістіан Коскінен, арт-директор проекту. «Ми системно працюємо по кожній із окреслених нами місій — експорт української культури, створення «стилю Мавки» та привернення уваги громадськості до екологічних проблем. І вважаю, що кращого інструменту, ніж наша «Мавка», для цього не придумаєш», — додала Ірина Костюк, продюсер проекту.
«Одна з основних проблем Полісся — незаконний видобуток бурштину. Копачі добувають його в межах заповідного фонду, на берегах річок, на болотах, порушуючи унікальну екосистему. Копачі знищили вже понад три гектари Поясківского заказника. Друга проблема — вирубка лісів, особливо дубових, яких залишилося дуже мало. Дуб погано відновлюється, і виходить, що старі ліси втрачаємо, а нові не з’являються. А в цих лісах мешкають рідкісні види тварин і рослин, які разом з лісами зникають», — бідкається п. Плига.
«Це як побачити майбутній апокаліпсис уже зараз — закинуті кратери, знищений ліс і сліди перебування людини. Проблеми, які виникли через копачів бурштину, опосередковано фігуруватимуть і в сценарії нашого повнометражного фільму, адже наші герої боротимуться за збереження лісів і проти цинічного ставлення до них, — розкрила деталі сюжету Анна Єлісєєва, креативний продюсер мультфільму. — Також плануємо випустити окремі додатки і веб-епізоди на цю тему. Величезна частина нашої громадської діяльності буде присвячена захисту природи — адже #Мавказаліси, і ми плануємо зробити максимум корисного за допомогою наших однодумців».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply