Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 24, 2019

На Львівщині знімають історичний бойовик «Екс»

Автор:

|

Грудень 29, 2016

|

Рубрика:

На Львівщині знімають історичний бойовик «Екс»

«Екс»

На Львівщині розпочалися зйомки повнометражного фільму «Екс», сценарій якого базується на реальних подіях. Про це розповів режисер фільму Сергій Лисенко. «Це пограбування поштового відділення в маленькому містечку під назвою Городок у Галичині 1932-го чи 1933 року. Але, звісно, це стало лише поштовхом для авторської фантазії. Ми вже відзняли два епізоди. Зокрема, епізод замаху на радянського консула у Львові 1933-го. Микола Лемик тоді застрелив чоловіка, про котрого думав, що це — радянський консул, а насправді це був кадебіст», — розповів кіномитець.
За його словами, фільм буде цікавим поєднанням сміху, сліз, трагедії та комедії. «Для мене цей фільм — про поразку, яка перетворилася на перемогу. І це — дуже актуальна річ для новітньої історії сучасної України. Поразка УПА стала поштовхом для формування українців як політичної нації. Сьогодні поразка на Донбасі об’єднала націю та сформувала її остаточно», — наголосив режисер.
Щодо акторів, то принципом у цьому фільмі, за його словами, є заявити якомога більше молодих акторів. «Ми практично відмовилися від київського кастингу. Шукаємо акторів саме там, де відбуваються події нашого фільму — на Західній Україні. Затверджено не так уже й багато акторів. І попереду підготовчий період — два-три місяці, коли маємо затвердити решту. Принцип такий — нові, свіжі виконавці, які потенційно мають стати новими українськими зірками», — підкреслив п. Лисенко.
Оператором стрічки є Сергій Михальчук, один із найвідоміших операторів в Україні. Композитор — Андрій Ярмола, лідер гурту «Гайдамаки». За жанром «Екс» — історичний бойовик. «Екс» означає «експропріація». Бійці підпільної української організації проводять революційну акцію проти уряду.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...