Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

На кінофестивалі буде свято України

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

На кінофестивалі буде свято України

Міжнародний торонтський кінофестиваль

Фільм «Плем’я» українського режисера Мирослава Слабошпицького відібрано до програми Discovery («Відкриття») 38-го Міжнародного кінофестивалю (МКФ) у Торонто, який пройде з 5 по 15 вересня ц. р. Водночас, 11 вересня відбудеться й українська прем’єра стрічки. Про це повідомила компанія-дистрибутор фільму «Артхаус Трафік».

Фестиваль у Торонто є найвпливовішим кінофорумом Північної Америки, його офіційна програма Discovery представляє глядачеві найцікавіших режисерів світу, за якими, на думку організаторів фестивалю, — майбутнє кінематографа. МКФ традиційно вважається кроком до номінації на премію Американської кіноакадемії «Оскар». Відбіркова комісія кіноакадемії в обов’язковому порядку переглядає фільми канадського фестивалю. Торік чотири з п’яти стрічок, номінованих на «Оскар» за найкращий іноземний фільм, були попередньо показані в найбільшому місті Канади. Однак варто нагадати, що висувати фільм у цій категорії може лише український оскарівський комітет.
На відміну від багатьох інших кінофестивалів, у Торонто відсутнє офіційне журі й головною нагородою є Приз глядацьких симпатій. Крім того, на фестивалі проходить кіноринок, що з кожним роком привертає увагу все більшого числа країн і торгових агентів, які займаються купівлею прав на представлені кінострічки. «Плем’я» вже придбали для прокату в 23 країнах світу, серед яких — США, Ісландія, Японія, Франція, Данія, Нідерланди й інші.
Також у Торонто пройде прем’єра документального фільму «Музика виживання», що розповідає історію легендарної капели бандуристів у роки Другої світової війни. Про це поінформував Марко Фаріон, котрий сам 25 років працював у цій капелі (з 1977-го до 2002 року).
«Як німці Київ зайняли, то члени Державної зразкової капели потрапили в полон. Німці змушували їх давати концерти для полонених по таборах, — розповів п. Фаріон. — Їх було 16 музикантів та ще 14-літній Петрусь, племінник дириґента Григорія Китастого. Петруся хотіли заслати в дитячий табір на певну смерть, але бандуристи його врятували, сказавши німцям, що він — соліст колективу». «Хоробра сімнадцятка», як називали потому Капелу бандуристів імені Тараса Шевченка, пережила жорстокість нацистів і перебралася після війни в Детройт. Ансамбль існує досі.
Фільм зняв бандурист і голівудський звукорежисер Орест Сушко. Він сам – уродженець Торонто, де відбуватиметься прем’єра. На презентації фільму будуть присутні двоє з «Хороброї сімнадцятки» — Петрусь, котрому зараз уже 86 років, і 102-літній бандурист Микола Лісківський.
А анімаційний фільм «Дівчинка з риб’ячим хвостом» режисера Сергія Мельніченка буде представлено в конкурсній програмі престижного Міжнародного анімаційного фестивалю Ottawa International Animation Festival. У цьому мультфільмі, знятому за підтримки Держкіно України, уперше була використана повноцінна технологія стереозйомки. Унікальність цього мультфільму розкривається через поєднання наївних образів і об’ємного бачення. У казці-притчі йдеться про дівчинку, яка одного дня потрапляє зі своєї кімнати у чарівний ліс. І в неї з’являється риб’ячий хвіст. У лісі дівчинка зустрічає Залізного вовка, що розмовляє загадками та розповідає дивну казку. Дівчинка побуває в різних країнах, зустрінеться зі Смертю. І все це – із єдиною метою: зрозуміти свою справжню мрію. Мультфільм «Дівчинка з риб’ячим хвостом» є призером фестивалю «Відкрита ніч. Дубль 17». Інша авторська робота Сергія Мельниченка — «Країна мрій» — здобула приз на Міжнародному анімаційному фестивалі в Сеулі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply