Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Маловідома правда про війну в Україні

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Маловідома правда про війну в Україні

Учасники показу

У Сполучених Штатах успішно проходить показ унікального фільму про теперішню війну в Україні «Добровольці Божої чоти» (The Ukrainians). На американському континенті цю кінострічку представляє ініціативна група Path to Freedom спільно з компанією Meest America.
У показах беруть участь герої фільму — «кіборги» Андрій Нагірний (Фазан) та Олександр Чуб (Чуб), один із творців стрічки — режисер Леонід Кантер, а також Сергій Фоменко, український музикант, громадський діяч і промоутер Path to Freedom. Особливо пощастило глядачам Нью-Джерзі, Лонґ-Айленда та Нью-Йорка. Адже на ці покази — рівно на три дні — просто зі сходу України прилетів Валерій Чоботар, польовий командир Добровольчого українського корпусу (ДУК) на псевдо Гатило.
Під час показу фільму в Нью-Джерзі в Українсько-американському культурному центрі у Виппані за участю Гатила багато йшлося про значення подвигу «кіборгів» і загалом українського добровольчого руху для утвердження сучасної української держави й її війська. Зокрема, герой наголосив, що за рік, який минув після подвигу добровольців, українська армія значно змінилася в кращий бік. Сьогодні вона нараховує понад 200 тис. осіб, у ній з’явилися досвідчені бойові офіцери. Багато допоміг волонтерський рух.
Як каже комбат ДУК, дуже важливим є розповсюдження правди про війну в Україні. Це також наша потужна та дієва зброя. Завдяки відважності українських режисерів Леоніда Кантора й Івана Яснія правду про оборону Донецького летовища дізнається широкий загал. Водночас, наголошує Валерій Чоботар, подібних героїчних подвигів було дуже багато. Для прикладу, ще важчою була оборона Луганського аеропорту, де загинуло багато українських хлопців.
Щирі теплі слова на адресу українських героїв сказали п. Фоменко та Наталя Брандафі, дирекотор компанії Meest America. Водночас за чудову організацію показів фільму та теплий прийом в Америці на їхню адресу, а також на адресу Алекса Гологовського пролунали вдячні слова «кіборгів».
У Нью-Йорку після показу фільму відбувся аукціон, на якому було продано портрет Чуба. У жовтні 2014-го він отримав поранення в Донецькому аеропорту і після першої, невдалої, операції мав другу, в результаті чого прострибав рік на милицях і зараз ходить зі залізом у нозі. Тут, у США, він вирішив податись у мандрівку на велосипеді на південь, до Мексики, а то й далі, щоб там також демонструвати «Добровольців Божої чоти».
За кошти, виручені від продажу цього портрета, намальованого Леонідом Кантером, буде придбано велосипед і необхідне для цієї мандрівки спорядження. До слова, виявив бажання
купити портрет присутній на показі фільму майор Микола Мельниченко, відомий розсекреченими плівками про вбивство Ґеорґія Ґонґадзе, але інший учасник аукціону, п. Ігор, запропонував вищу ціну. Побратими Чуба сподіваються, що мандрівка допоможе йому повернути фізичну форму та надихне на нові звершення.
Як наголосив п. Кантер, «покази кінострічки в США переповнені добротою та позитивом. Люди такі теплі в залі, такі душевні, і виникло відчуття, ніби ми все життя були розлучені, не бачились і дуже скучили». Леонід Кантер також не приховує свого враження від української діаспори Америки, звертаючись до українців в Україні, зазначив: «Не знаю, чи уявляєте, наскільки потужним є рух українців у США. Що тут, за океаном, є українські школи, гуртки, клуби та церкви. Що українські діти, їхні батьки, дідусі та бабусі у вишитих сорочках святкують українські свята. Що підлітки проходять вишколи у «Пласті» та СУМ. Хочу, щоб усі українці знали, що тут, за океаном, у нас є сотні тисяч тих, хто любить Україну, можливо, навіть ніколи не бачивши її».
На жаль, уже восьмеро героїв цього фільму пішли з життя, але герої не вмирають, вони живуть у пам’яті та в серцях своїх співвітчизників. Це чудового демонструють покази стрічки «Добровольці Божої чоти» у США.

Іван Бесяда

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply