Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

«Людина з табуретом» примандрувала до Америки

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

«Людина з табуретом» примандрувала до Америки

Леонід Кантер

«Людина з табуретом» — документально-пригодницький фільм, в якому група мандрівників вирушає у подорож, аби донести табурет зі звичайної київської кухні до мису Горн і встановити його на березі Тихого океану. Серед учасників — ініціатор експедиції Леонід Кантер із дружиною Діаною та донькою Маґдаленою. Леонід знімав на камеру все, що його оточує, перетворюючи своє життя на фільм, в якому був і головним героєм, і режисером. Повертаючись на рідну землю, мандрівники застають початок війни. Майбутня стрічка мала стати маніфестом нездоланній силі людських мрій. Проте сценарій змінило саме життя, а точніше — подорож, яку безстрашний мрійник вирішив здійснити останньою.
Свій початок фільм бере з гри «З табуретом до океану». Її правила вигадав 2004 року режисер Леонід Кантер: донести чотири кухонні табурети до чотирьох океанів — Атлантичного, Індійського, Льодовитого та Тихого — без грошей і спонсорів, але з камерами в руках, із піснями і виставами про любов та Україну. Цей задум був проявом свободи і того, що будь-які мрії здійсненні, якщо їх здійснювати. Кожна з чотирьох мандрівок мала різну тривалість, маршрути, команду, але завжди штовхала учасників до пригод, пізнання світу і себе.
Під час експедицій до чотирьох світових океанів назбиралося кількасот годин унікального відеоматеріалу: епізоди з життя індіанців на карибських островах, тибетських ченців і бандитських латиноамериканських мегаполісів, вуличні вистави на майданах і покладах кораблів, пейзажі Амазонки, пустелі Гобі та Патагонії, а також перипетії, що їх переживали учасники. За час подорожей українські мандрівники подолали 60 тис. км і побували у 30 країнах.
У фільмі «Людина з табуретом» показана остання, четверта подорож до Тихого океану, що тривала рік. Доки Леонід вів групу до мису Горн, Діана з Маґдаленою збирали казки народів світу, що також увійшли до фільму. Матеріал, відзнятий у цій експедиції, чекав на монтаж із 2010 року. Кантер із різних причин відкладав роботу над стрічкою: шукав ресурси, команду. За той час Леонід створив книжку, яка мала стати літературним сценарієм фільму, побудував власний мистецький хутір — Обирок, був на Революції гідності та на війні і разом із колегою Іваном Яснієм створив три стрічки про українських добровольців — «Війна за свій рахунок», «Добровольці Божої Чоти» та «МІФ» про Василя Сліпака.
Навесні 2018-го Леонід Кантер вирішив, що час повертатися до теми мандрів, бо війна дуже всіх виснажила. За його задумом майбутня стрічка мала розповісти про шалені мандри «табуретників», які не один рік збуджували уяву та надихали нових мандрівників. Проте сценарій вийшов за межі подорожі. 4 червня 2018 року Леонід Кантер добровільно пішов із життя, знявши останній кадр для свого фільму. Режисер Ярослав Попов не міг залишити цю подію поза фільмом, тому первинний задум пережив трансформації і фільм перетворився на філософсько-пригодницький байопік, тобто біографічну стрічку. На екрані проминає життя, сповнене мрій, пригод і сенсів, що змінюється війною в Україні та боротьбою за здійснені та нездійснені мрії.
Унікальну музику до фільму написали Марко й Тарас Галаневичі — учасники гуртів «ДахаБраха» та OY sound system; а також Balaklava Blues, Freel та Едуард Приступа. Магічну анімацію казок різних народів і графічне оформлення фільму виконала українська студія RIDNI Animation. Над звуковим супроводом працювала студія KWA sound production («Кіборги», «МІФ», «Жива ватра» тощо). 17 серпня 2018-го успішно завершилася краудфандингова кампанія на платформі «Спільнокошт». Виробництво фільму підтримує Український культурний фонд. Прокат фільму «Людина з табуретом» в Україні розпочався 21 лютого ц. р.
А з квітня покази фільму та зустрічі з його авторами відбудуться у США: 6 квітня — в Українському американському культурному центрі у Виппані (поч. о 18.00); 7 квітня — в Українському освітньо-культурному центрі в Дженкінтауні, Пенсільванія (поч. о 14.00); 12 квітня — у Нью-Йорку, в кінозалі Телевізійного центру (DCTV cinema hall), поч. о 19.00.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply