Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

«Київський торт» — із любов’ю

Автор:

|

Лютий 27, 2014

|

Рубрика:

«Київський торт» — із любов’ю

На жаль, назва “Я люблю тебе, Києве” дісталася іншому фільму, тому стрічку, що вийшла на екрани України 20 лютого 2014 року, назвали інакше — “Київський торт”. За гіркою іронією долі, дата показу припала на непростий день у історії української столиці, коли там тривало майданівське пртистояння, та тим ціннішими були кадри рідного міста, яке з такою любов’ю намагалися показати всі, хто брав участь у роботі над фільмом.

Провінціалка – у столиці
“Правду кажучи, я хотіла сьогодні скасувати показ, — розповіла продюсер фільму Вікторія Чигрина. – Але потім подумала, що всюди потрібен баланс. Зараз — складний час на вулиці, але треба хоч десь створити маленький острівець, де тепло й радісно. Я постаралася зняти світлий і добрий фільм. Такого і нас іще не було. Багато моїх знайомих за кордоном часто цікавиться, який же він – Київ. Вони в нас ніколи не були. І якогось дня вирішила, що можна зняти наше місто в такому гарному фільмі та показати його. Ми взяли класичну історію: дівчина з провінції приїжджає до Києва. Це – і моя історія. Як зараз пам’ятаю, приїхала такою дівчиною з косичкою й невеликим чемоданом. Я родом із Луганщини. Також це історія 65 % киян. Тому вона повинна бути близькою всім”.
Отож сюжет стрічки — досить простий: до Києва з Гайсина прибуває юна провінціалка Ліза. У столиці вона вперше, та й то ненадовго, бо вже за 20 годин має відлетіти до Америки, куди їй відкрили ґрін-карту. Не встигає героїня озирнутися, як у неї зникає сумка з документами та грошима, але світ — не без добрих людей.
Двоє друзів — Паша й Андрій — беруться допомогти дівчині. У підсумку на трьох молодих героїв чекає низка авантюрних і романтичних пригод, зустрічі з добрими людьми й незабутня прогулянка чудовим містом.

Київ із його атмосферою й людьми
Фільм «Київський торт» був повністю знятий у Києві. Ми побачимо багато знайомих і улюблених усіма місць. У цьому аспекті фільм — «дуже київський», хоча історію в ньому розказано абсолютно універсальну: вона могла трапитися й у Донецьку, і в Харкові.
Якщо охарактеризувати фільм «Київський торт» кількома словами, то це — півторагодинна екскурсія містом. Цей фільм — хороша нагода ще раз «пройтися» вулицями Києва й подивитися на них новим поглядом.
Варто зауважити, що «Київський торт» є чи не єдиним фільмом, у якому показано справжній Київ із його атмосферою, історіями й людьми. Киянам і всім, хто добре знайомий із містом, цікаво побачити й дізнатися про ті куточки Києва, що потрапили в картину. Хоча не обійшлося без кіноляпів: переміщаючись на таксі, герої фільму з кожною зміною кадру опиняються в різних частинах міста.
Вікторія Чигрина також зазначила: «За допомогою цього фільму я вирішила показати й розповісти, який він — Київ. І хоча за сюжетом тут є, звичайно ж, романтична історія, усе одно в головній ролі — столиця України Київ із найвідомішими місцями, пам’ятками і вулицями. Я би хотіла, щоби, подивившись цей фільм, людина, яка ні разу не бувала в Києві, відразу захотіла сюди приїхати. Під час зйомок ми дуже бережно ставилися до всіх локацій, намагалися нічого не поламати, не пошкодити. А в деяких випадках доводилося навіть проводити якусь подобу косметичного ремонту, щоб усі місця міста виглядали в кадрі привабливо».

«Дарує позитивні емоції»
Кілька слів — про акторів, задіяних у фільмі. Головні ролі виконують Діана Сиротіна, Валентин Томусяк і Дмитро Ступка. Модель Діана Сиротіна (судячи з фото з її профілю в соціальній мережі, вона — донька продюсера Вікторії Чигриної) — дівчина непроста. Навчається в Лондоні в Ravensbourne College of Design and Communication і готується стати джазовою співачкою (брала участь у відборі на фестивалі «Нова хвиля-2012″). «У той час, коли продюсерський центр «Аврора» проводив кастинги, я якраз була в Києві на канікулах, – розказала Діана Сиротіна про те, як потрапила на кастинг. — Від мами я знала, що головну героїню – актрису, яка до того ж професійно співає, ніяк не могли знайти. До того моменту переглянули близько 15 дівчат. Мама запропонувала мені спробувати свої сили. Кумедно, коли я прийшла на проби, виявилося, що режисер сам подумував запросити мене на кастинг.»
Вікторія Чигрина, яка крім продюсування стрічки ще й виконала роль сестри головної героїні, про свою роботу сказала: “Я – мама п’ятьох дочок, і ми з сім’єю часто ходимо в кіно. І в мене з’явилося відчуття, що українського кіно, світлого, розслаблюючого, яке дарує позитивні емоції, куди хочеться піти з родиною, немає в принципі. А ще дуже хотілося зняти історію про Київ, красивий, затишний, добрий, трохи камерний. Наскільки я знаю, до нас цього ніхто не робив”.

Картина з пазлів
А ось у епізодичних ролях і ролях другого плану знялися відомі актори й популярні медіа-особистості: Сергій Романюк, Ольга Сумська, Тетяна Шеліга, Ольга Матешко, Дмитро Суржиков, Олександр Задніпровський, Володимир Задніпровський, Андре Тан, Марк Дробот, Олексій Смолка, Наталя Могилевська, Сергій Кузін, Максим Максимюк, Мирослав Кувалдін, Олексій Мочанов. Кожен їхній епізод став тим шматочком пазлу, із яких у підсумку склалася цілісна картина. По суті, завдяки епізодичним ролям була створена атмосфера фільму.
Зокрема, Наталя Могилевська виконала у фільмі пісню «Молода – Нова», яка стала саундтреком, і зіграла знамениту співачку, що до того ж готується стати мамою. “Я щаслива, що живу яскравим і цікавим життям. Завдяки цьому фільму я вкотре доторкнулася до світу кіно, познайомилася з чудовим режисером “, – каже співачка. Саунд – трек Молода – Нова спеціально написаний Русланом Квінтою та Наталією для цього фільму. На думку творців картини, трек максимально відображає стан головної героїні, яка починає нове життя. Крім того, на пісню «Молода – Нова» був відзнятий кліп за мотивами сюжету фільму, який вийде найближчим часом.
Що ж до головного героя фільму — Києва, то він виявився на висоті й виглядає в кадрі гармонійно. І сподіватимемося, що вже невдовзі побачимо центр головного міста України таким, який він зображений у стрічці, — красивим, квітучим і, головне, мирним.

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply