Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Кращі кінофестивалі України в 2013 році

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Кращі кінофестивалі України в 2013 році

Із появою телебачення, а тим більше Інтернету з його онлайн-можливостями, песимісти не припиняють пророкувати відмирання такого явища, як кінотеатр. Та час минає, з’являються всілякі штучки на кшталт smart-TV, а потік глядачів до кінотеатру не міліє. Ба більше, щораз популярнішими стають кінофестивалі, які можуть запропонувати кіноманам гучні прем’єри, неоднозначні дебюти, артхаус і арт-мейнстрім, документальне кіно та все те, що не в змозі дати звичайні кінотеатри. Україна тут теж не пасе задніх. Отож пропонуємо до уваги читача найбільші кінофестивалі України 2013 року.

Docudays UA
Із 22 по 28 березня в Києві пройде щорічний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Фестиваль є неполітичним і некомерційним, вхід на всі кінопокази – абсолютно вільний, а побачити цікаві кінострічки про права та пристрасті людські можна буде в столичному Будинку кіно. Цього року фестиваль відзначатиме своє десятиріччя, а по закінченню показів у столиці традиційно представить найкращі картини у всіх регіонах України в рамках так званого Мандрівного фестивалю (покази пройдуть з жовтня по грудень включно в більш ніж 110 українських містах).
Головна мета фестивалю – сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини. Засобами кіномистецтва сприяти зміцненню почуття людської гідності в громадян України, надихати їх на активні відповідальні дії задля побудови демократичного суспільства.

Харківський бузок
Бузок, який, як правило, зацвітає в травні. І хоча харківський фестиваль короткометражних фільмів проходитиме з 17 по 20 травня, виявляється, названо його не на честь квітів. Колись французька актриса Мілен Демонжо написала книгу з однойменною назвою, яку присвятила своїй матері. Матуся актриси була простою харків’янкою Клавдією Трубніковою, що колись емігрувала до Франції. Батьківщини вона своєї не забула, а любов до неї передала доньці Мілен. Ця ідея й лягла в основу фестивалю. Міська влада скористалися зі зворушливої історії немолодої француженки, щоби заманювати щороку в Харків метрів світового кінематографа, чиї корені пов’язані з цим містом.
Кінофестиваль уже відвідали П’єр Рішар, Жан-Поль Бельмондо, Ален Делон, Остап Ступка, Богдан Бенюк, Володимир Фокін, Алла Сурикова, Володимир Дашкевич, Максим Дунаєвський, Родіон Нахапетов, Наталія Фатєєва і багато інших відомих і ще не дуже акторів. А цього річ організатори обіцяють зустріч із легендарною «Анжелікою» Мішель Мерсьє, про яку на фестивалі покажуть 50-хвилинний фільм.
Одеський міжнародний кінофестиваль
З 12 по 20 липня в Одесі буде проводитися четвертий за ліком Одеський міжнародний кінофестиваль. Два перших роки цей кінофорум позиціонував себе як фестиваль фільмів з «особливим почуттям гумору» (розумійте, як хочете). Але починаючи з 2012-го він розширив спрямованість і заявив про себе як про фестиваль арт-мейнстріму: кіно високого художнього рівня, розрахованого на широку аудиторію. У рамках фестивалю проходять покази оупен-ейр – на Потьомкінських сходах і Ланжеронівському узвозі, а також організовуються майстер-класи та неформальні зустрічі у форматі «питання-відповідь» з метрами кінематографу. У попередні роки, наприклад, із кіноманами спілкувалися голлівудські актори Рутгер Гауер, Джон Малкович і Майкл Медсен, а також кінорежисери Пітер Грінвей, Кшиштоф Зануссі, Вадим Перельман, Отар Іоселіані, Кіра Муратова, Йос Стеллінг, Тодд Солондз, Нана Джорджадзе, Олександр Мітта, Сергій Соловйов , актор і режисер Єжи Штур, актриса й дочка «великого німого» Чарлі Чапліна Джеральдіна, кінознавці Андрій Плахов, Наум Клейман і багато інших.
Уже стали відомі імена перших почесних гостей ОМКФ. Це – американець Роджер Корман, що зняв понад 50 фільмів, спродюсував близько 400, відкрив першу й найуспішнішу в історії студію незалежного кіно, а також чеський режисер, сценарист і актор Іржі Менцель, якого називають «національним скарбом Чехії».
Крок
З 1 по 10 вересня на борту теплохода «Зірка Дніпра» відбудеться ХХ Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «Крок-2013». Уже сама назва фестивалю говорить про те, що кожного року він «крокує» містами України, а також Росії. Так, торік захід пройшов на теплоході «Володимир Маяковський» за маршрутом Санкт-Петербург – Валаам – Ярославль – Москва. У роботі фестивалю тоді взяло участь понад 250 гостей, конкурсантів і представників ЗМІ з 40 країн світу.
У цьому році теплохід «Зірка Дніпра», який, до слова, за розмірами перевершить і «Михайла Свєтлова», прославленого у фільмі «Діамантова рука», розпочне свій шлях з Одеського порту й пройде за маршрутом Одеса – Севастополь – Запоріжжя – Київ. У рамках фестивалю на всіх гостей і учасників чекає захоплююча морська подорож, спілкування з метрами анімації й, звичайно ж, нескінченний перегляд мультиплікаційних фільмів.

Молодість
Київська «Молодість» – уже далеко не молода: фестиваль проводиться з 1970 року. Але своїм традиціям не зраджує: проходить щорічно, в останній тиждень жовтня. Захід традиційно робить ставку на молодих режисерів – швидше, за досвідом, аніж за віком (Сергій Лозниця, наприклад, дебютував на «Молодості» з фільмом «Щастя моє», коли йому минуло сорок років).
Саме завдяки «Молодості» світовий кінематограф дізнався таких режисерів, як Денні Бойл, Том Тиквер, Франсуа Озон, Гаспар Ное, Олексій Балабанов, Денис Євстигнєєв і багато інших. У рамках фестивалю традиційно проходить показ студентських фільмів, фестивальних картин, а також демонструється спеціальна програма «Сонячний зайчик. Кіноогляди в різний час відвідували Кері-Хіроюкі Тагава, Єжи Гоффман, Павло Бардін, Володимир Меньшов, Андрій Звягінцев, Жерар Депардьє, Рената Литвинова, Софі Марсо, Крістофер Ламберт, Фані Ардан, Катрін Деньов, Жан-Клод Ван Дамм.

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply