Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Коли руйнуються ідеології. Німецького режисера запросили зняти фільм про Велику Вітчизняну війну

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Коли руйнуються ідеології. Німецького режисера запросили зняти фільм  про Велику Вітчизняну війну

У столичному кінотеатрі «Україна» репрезентували фільм «4 дні в травні» спільного виробництва Німеччини, України та Росії.

«Історію, яка стала основою картини, я випадково почув по радіо з вуст історика, — розповів російський актор Олексій Гуськов, який виступив продюсером стрічки. — То було декілька сухих рядків про те, як наприкінці Великої Вітчизняної в Німеччині загін із восьми радянських розвідників захопив дівочий пансіон і зі зброєю в руках захищав його від радянських же солдатів, які намагалися зґвалтувати німецьких жінок. Для мене це був наче ляпас. Не міг позбутися думок, що мало статися з тими хлопцями, які пройшли війну, марили поверненням додому, провели три дні з чужими людьми й поклали за них життя».

Режисером і автором сценарію «4 дні у травні» став 43-річний мюнхенець Ахім фон Борріс. «За сценарієм я спочатку звернувся до автора «Москва сльозам не вірить» Валентина Чорних, — розповів Гуськов. — За два роки було створено 12 варіантів, які мене не задовольнили. Поки він не сказав: «Не можу про «фашистів» писати, ненавиджу їх». Тоді за сценарій узявся фон Борріс, привіз його в Москву на 9 травня. Він мені сказав: «Мене вдома зацькують, що зняв прорадянський фільм». А я пояснив, що в Росії мені вже теж усі кажуть, що роблю пронімецьку картину».

Кошторис стрічки — 4,2 млн євро. Третину грошей надав український продюсер Олег Степаненко.

«Я задавав режисеру дуже багато для мене принципових питань, він ледь не вигнав мене зі знімального майданчика, — розповів актор Андрій Мерзлікін, який зіграв одного з розвідників. — Дід фон Борріса служив у СС. У мене теж була своя війна, про яку слухав, сидячи у власного діда на колінах. Різниця між нами стерлася, коли Олексій Гуськов зварив справжній борщ на всю групу, німці дістали декілька ящиків пива. Ідеології руйнуються, коли на перший план виходять людські стосунки. За столом усі розповіли історії своїх родин. Кожна — варта окремого фільму».

 Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply