Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 16, 2019

Кірк Даґлас: голівудський Спартак із України

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Кірк Даґлас: голівудський Спартак із України

Кірк Даґлас

Кірк Даґлас (ім’я при народженні — Іссур Демський) — американський актор і військовий, котрий має українське й єврейське коріння, лауреат почесного «Оскара» «за видатний внесок у розвиток кіномистецтва» (1996); номінувався за ролі у фільмах «Чемпіон», 1949, «Поганець і красуня», 1952, «Пристрасть до життя», 1956 р. Батько актора Майкла Даґласа.
Він народився 9 грудня 1916 року в містечку Амстердам, передмісті Нью-Йорка, в сім’ї єврейських еміґрантів до США з Російської імперії. В сім’ї в основному розмовляли на ідиш. 1939-го закінчив Сент-Лоренський університет у Кантоні (штат Нью-Йорк). 1941 року закінчив академію драматичного мистецтва в Нью-Йорку. Під час Другої світової війни після закінчення мічманської школи служив лейтенантом у Військово-морському флоті США.
Перш ніж стати кіноактором, Кірк перепробував багато професій — від гірника до різноробочого. 1946-го він опинився у Голівуді. Першою помітною роллю стала головна роль у стрічці «Чемпіон» (1949). Даґлас був номінований на премію «Оскар» Американської академії кіномистецтва. Потім були стрічки «Скляний звіринець», «Великий карнавал», «Детективна історія», «Людина без зірки».
Пошук «свого» героя на екрані привів Кірка Даґласа до створення цілої галереї кінообразів мужніх особистостей. Тут і міфологічний Одіссей («Улісс»), і морський мандрівник у «Вікінгах» і Спартак в однойменній стрічці.
У 1970-ті рр. Даґлас спробував себе в режисурі: зняв і зіграв головні ролі у фільмах «Нероба» та «Загін». З часом і колеги й глядачі переконалися, що невтомний Кірк здатен і зіграти будь-яку роль у кіно, й зняти талановиту кінострічку. Після «Стежки слави» (роль полковника), «Угоди» (роль безвольного інтелігента), особливо після комічної ролі в «Крутих хлопцях» ветеран Голівуду не залишив нікому підстав сумніватися у його високому фаховому та творчому рівням. Те ж саме можна сказати й про Даґласа — театрального артиста.
У 1980-х рр. Кірк повністю залишив кіно й театр, віддав себе громадській діяльності. Проте творча натура митця не могла заспокоїтись: знаменитий кіноактор видав два романи.
Події 11 вересня в Нью-Йорку не залишили байдужими всю родину Даґласів: вони зняли фільм «Так буває у сім’ї». Стрічка була присвячена проблемам пошуку спільної мови між різними, але об’єднаними однією кров’ю людьми. У ній грають три покоління Даґласів, навіть колишні дружини — і вперше Кірк і його син Майкл зустрілися на екрані в спільній кінострічці.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...