Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 26, 2018

Кінематографісти не забувають про Сенцова

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

Кінематографісти не забувають про Сенцова

Олег Сенцов

Чеська кінематографічна та телевізійна спілка FITNESS нагородила кінорежисера Олега Сенцова спеціальною премією журі під час церемонії вручення премій Trelobit Beroun. Про це на своїй сторінці повідомила Олена Іванців, представниця чеської організації People in Need. «Члени спілки надіслали відкритий лист Олегу й укотре нагадали про незаконне його утримання в Росії. Нагороду отримали представники Amnesty International в Чехії, котрі передадуть її родичам Олега», — розповіла активістка.
Також фестиваль документального кіно з прав людини Docudays.ua запускає проект «Побачити Україну: Docudays.ua подорожує світом», у рамках якого планують показати фільм про суд над українськими політв’язнями в Росії — режисером Олегом Сенцовим та активістом Олександром Кальченком.
Як розповіли організатори, впродовж січня-серпня ц. р. проект відвідає п’ять країн Європи — Францію, Німеччину, Італію, Іспанію та Грецію. Турне розпочалося 21 січня в Парижі у приміщеннях кінотеатру «Фільмотека Латинського кварталу» й арт-простору Jour et Nuit Culture.
Показ стрічки про процес над п. Сенцовим і п. Кольченком, а також дискусія, присвячена цій темі, відбудеться в Парижі 30 січня ц. р. Загалом у французьку програму, яка триватиме майже місяць, увійшли шість українських стрічок різних років.
Як писав «Міст», торік ростовський суд виніс українському режисеру вирок — 20 років за ґратами. Олександра Кольченка засудили до десяти років ув’язнення. Українців звинуватили у плануванні терактів у окупованій росіянами Автономній Республіці Крим (АРК). Ще одного українця, Геннадія Афанасьєва, засудили до семи років позбавлення волі за сфабрикованим звинуваченням також у нібито причетності до терористичної діяльності на тимчасово окупованій території АРК.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...