Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 20, 2018

Канн як імпульс розвитку українського кіно

Автор:

|

Червень 23, 2016

|

Рубрика:

Канн як імпульс розвитку українського кіно
Організатори зустрічі разом з молодими режисерами

Організатори зустрічі разом з молодими режисерами

За підсумками участі української делегації в роботі 69-го Каннського кінофестивалю відбулася неформальна зустріч із журналістами десяти молодих українських режисерів, учасників проекту «Коротше, Канни». Організаторами зустрічі стали Пилип Іллєнко, глава Держкіно, та Ігор Янковський, відомий український меценат, засновник громадської організації (ГО) «Ініціатива заради майбутнього», який профінансував поїздку режисерів у Францію.
Під час зустрічі п. Янковський наголосив на важливості участі молодих представників української кіноіндустрії в роботі міжнародних кінофестивалів. «Наша головна мета — допомогти українським режисерам налагодити корисні зв’язки на міжнародному рівні, сприяти в їхньому професійному та творчому розвитку. А завдяки участі в міжнародних кінофестивалях, присутності на них молодого покоління режисерів ми зміцнюємо українську позицію на міжнародному рівні!», — сказав він.
Своєю чергою, голова п. Іллєнко відзначив позитивні підсумки присутності потужного «десанту» вітчизняних кінематографістів в Канні. «На певному етапі свого розвитку українське кіно випало зі світового кінематографа. Завдяки підтримці ГО «Ініціатива заради майбутнього» ми змогли цього року заявити про українське кіно на масштабному кінофорумі, де вперше в історії України провели бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers і налагодили перспективний діалог із іноземними продюсерами», — зауважив він.
Наріман Алієв, переможець Національного кіноконкурсу та учасник 66-го Берлінського кінофестивалю представляв у Канні свою стрічку «Без тебе», а також презентував свій новий проект під час бізнес-ланчу. «Ми не тільки змогли представити свої проекти іноземним продюсером, почати важливі перемовини про співпрацю, а й відвідали безліч цікавих і важливих для нашого професійного розвитку майстер-класів. Ми познайомилися зі своїми колегами та професійними кінематографістами з інших країн», — розповів режисер і додав, що після участі в Канні веде перемовини з французьким продюсером щодо реалізації своїх майбутніх кінопроектів у копродукції.
Режисер Павло Остриков зізнався, що до поїздки в Канни він ніяк не міг закінчити свій кіносценарій, а після повернення написав уже два нових. Мар’яна Литвинова, Анна Борисова та Соломія Томащук поділилася своїми враженнями від участі в роботі воркшопів і майстер-класів. Підводячи підсумки зустрічі, всі учасники зійшлися на думці, що участь у масштабних кінофестивалях відіграє ключову роль для побудови конкурентної та потужної сучасної української кіноіндустрії.
Участь молодих режисерів у Каннському фестивалі — це частина проекту «Коротше, Канни», організованого ГО «Ініціатива заради майбутнього» та «Сучасне українське кіно». Саме завдяки підтримці Ігоря Янковського і стала можливою перша в історії України настільки добре організована поїздка талановитих режисерів та їхня участь у ринкових показах короткометражних фільмів. Крім цього, за участю фахівців із Центру Олександра Довженка та французького інституту ще в Києві була проведена серія семінарів для режисерів із метою навчити їх максимально використовувати можливості міжнародних кінофестивалів для свого професійного розвитку.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...