Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Історія з гепі-ендом, або Чому в новому вітчизняному фільмі грають російські актори?

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Історія  з гепі-ендом, або Чому в новому вітчизняному фільмі грають російські актори?

Українська кінокомпанія Wise Vision знімає романтичну комедію під робочою назвою «Полярний рейс, або Все буде по-новому». Загалом, в Україні знімається багато фільмів, але вони — телевізійні продукти. Це ж буде перший розважальний український фільм, який знімається для широкого прокату.

Крок уперед?

«В Україні роблять один-два фільми на рік. У кращі роки — чотири фільми на рік знімались. Тому повнометражний прокатний фільм — це крок уперед. Наша картина вийде під наступний Новий рік. Знімає її молодий український режисер — Сергій Чекалов. Це — перша його повнометражна робота, раніше серіали знімав. Один із них — «Паршиві вівці» — пройшов з незвичайним рейтинґом: був вищим, ніж у новинних програмах», — розповіла виконавчий продюсер Тетяна Смирнова.

Режисер фільму — Сергій Чекалов. Генеральний продюсер стрічки — Ореста Компанець, оператор — Алішер Хамідходжаєв, художник-постановник — Сергій Гавриленков, автори сценарію — Олександр Качан, Вікторія Бессараб, Олександр Квак, Ігор Швецов. Знімальний період триватиме до 18 квітня, а прем’єра фільму відбудеться вже під Новий рік — 2013-й. Чому? Бо сюжет — у фільмі — новорічний.

А відбувається в картині ось що: полярний льотчик Ігор долітає до найвіддаленішого куточка цивілізації, де місцевий шаман дарує йому білий амулет. Якимось незбагненним чином сила зірки, що падає, оживляє амулет: він перетворюється на живу істоту й поступово втягує льотчика, а також його дружину Людмилу, їхніх дітей, близьких, друзів і випадкових знайомих у круговерть пригод і комічних ситуацій. На героїв чекає розлука, численні випробування й труднощі, але все закінчиться геппі-ендом, адже ця стрічка — комедійна…

Орієнтація — на найбільший ринок

У головних ролях задіяні росіяни Єгор Бероєв і Юлія Снігір. Також у фільмі знімаються Дмитро Нагієв і Анна Семенович. Невже ж для українського фільму не знайшлося гідних українських акторів?

«Назвіть мені хоч одного українського відомого актора романтичного образу сорока років. Лінецький — чудовий актор, але він не романтичний. Хостікоєв — але йому вже не сорок. Нам же потрібне було відоме медійне обличчя, яке змогло би зібрати публіку в Україні й СНД. Щоб одразу привертало увагу», — зазначила Тетяна Смирнова.

Як стверджує продюсер, узагалі-то в стрічці знімається достатня кількість і українських акторів: «Це — найвищі професіонали, чудові актори. Але, на жаль,упізнаваність і медійність цих акторів — невелика, розглядати їх на ролі першого плану поки що не можемо в силу певних обставин — нам дуже цікавий російський ринок. Він — найбільший. Ми залучали дуже багато консультантів, людей, які дійсно знають те, що ми робимо на майданчику. Тобто якщо в нас справа стосувалася літаків і теми льотчиків, то консультували льотчики, які активно літали на Півночі, тепер вони літають в Україну, є військові льотчики».

Новий рік — у квітні

Знімали стрічку в Києві та Ніжині, зараз завершуються зйомки в Чернігові. Чому саме Чернігів? «Місце у фільмі точно не визначене — незрозумілі номери будинків, назви вулиць. А тут залишилися забудови, які схожі на умовне російське місто. Усі зараз будують у стилі хай-тек: скло, бетон, а нам потрібне було місто, у якому збереглися забудови 1960-х років і старий вокзал. Північний аеропорт ми знімали в Ніжині, там були чуми, собаки-лайки», — пояснює Тетяна Смирнова.

У стрічці зняли багато собак, є сови, навіть ігуана. Також було чимало сцен із дітьми. «Фільм був дуже складний у виробництві, — зазначив продюсер стрічки Денис Тулін. — Тварини, як правило, — неслухняні. Вони бояться світла, бояться шуму, людей. Ми навіть зіштовхнулися з проблемою, коли щеня, яке починало зніматися у фільмі, стало дорослим собакою. Важко було з дітьми, але все вийшло».

Оскільки сюжетна лінія стрічки розвивається взимку, а зараз як-не-як — весна, розказав, своєю чергою, художник-постановник Сергій Гавриленков, тож довелося використовувати багато штучного снігу. «За нашим сценарієм, усі події відбуваються 30—31 грудня. Новорічна історія передбачає святковий настрій, тому складно її знімати в березні-квітні. Потрібно в кожному кадрі створити новорічний дух. Тому в нас скрізь горять вогники, люди носять ялинки, висять гірлянди, стоять снігові баби, падає сніг». До речі, сніг застосовувався штучний — паперовий, а той, що падає з неба, — із піни, щоби при потраплянні на обличчя акторів він танув. Іноді навіть фарбували вікна спеціальною фарбою, аби вони застигали в красивому морозному візерунку — на екрані створюється враження справжнього морозного ранку.

Прототип головного героя

Безліч ситуацій у фільмі колись відбулася насправді. А образ головного героя стрічки писався з реальної людини. Це — ієрей Віктор Парандюк із Вінниці. Він — багатогранна особистість: і льотчик, і священик, і байкар. «Я в першу чергу — душпастир, — розповідає чоловік. — Священиком став три роки тому. До цього — офіцер, майор запасу, льотчик. Льотчиком я був упродовж 16 календарних років».

А байкером Віктор Парандюк став, бо дуже любить мотоцикли. «Хтось на рибалку їздить, хтось — на полювання, хтось — марки збирає, а в мене таке захоплення. Маю багато знайомих хлопців-мотоциклістів у Вінниці, доводиться їх трошки просвіщати. Торік я їх зібрав, і ми їздили по місту — знайомилися з вінницькими храмами. Для них влаштував таку екскурсію».

Зі світом кіно пан Парандюк абсолютно не пов’язаний: «Мій друг і одногрупник, із яким ми вчилися в училищі, має безпосередній стосунок до фільму. До того ж для зйомок потрібен був і мотоцикл добрий, тож він попросив мене під’їхати. А із Черніговом у мене особливі стосунки — тут живе моя теща й тут буду зніматися в епізоді для цього фільму. Так би мовити, поєдную приємне з корисним».

Автори стрічки теж сподіваються поєднати приємне з корисним: бюджет стрічки становить 2 млн USD, щоб компанія змогла повернути вкладені кошти, фільм має подивитися приблизно 850 тисяч глядачів. Ну, що ж, подивимося…

Дзвінка Камінь

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply