Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Ідеологічна пропаґанда?!

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Ідеологічна пропаґанда?!

Українські політики непокояться, що через новий фільм «Матч», у якому розказано про «матч смерті» між київськими футболістами та солдатами нацистської армії, може погіршитись ставлення до німецьких уболівальників напередодні Євро-2012.

«Завжди є хулігани, які використовують футбол, аби вилити на когось свою аґресію. І декого з них може надихнути цей фільм», — пояснив політолог Володимир Фесенко.

Кожен українець знає про «матч смерті», який відбувся 9 серпня 1942 року, коли київські футболісти перемогли німців з рахунком 5:3, за що поплатилися власними життями. Перед матчем футболістів попередили, що у будь-якому разі вони повинні програти німецьким воякам, оскільки нацистська Німеччина — це нація переможців.

Фільм мав бути закінчений до кінця квітня, але наразі ситуація з ним незрозуміла, про це сказала дистрибутор компанії «Інтер фільм» Юлія Яценко. Рішення про демонстрацію стрічки на широкому екрані мають ухвалити до 1 травня.

Тим часом Ярослав Підгора-Гвяздовський, член експертної комісії, радить заборонити фільм до показу, оскільки він розпалює міжнаціональну ворожнечу. Його також здивувало, що нацисти у фільмі говорять українською, тоді як безстрашні позитивні герої — російською.

І незалежний кінознавець Володимир Войтенко вважає, що фільм краще не демонструвати: «Це ідеологічна пропаґанда — усього лише елемент нової неоімперіалістичної російської політики. Це політичне питання, і держава повинна вирішити: дати плюнути собі в обличчя чи ні».

Продюсер фільму Дмитро Куликов заперечує таку думку, вважаючи, що нічого антиукраїнського в стрічці нема.

 Степан Коник

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply