Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Гроші для десятої музи

Автор:

|

Серпень 13, 2015

|

Рубрика:

Гроші для десятої музи
Катерина Молчанова у ролі Фанні Каплан

Катерина Молчанова у ролі Фанні Каплан

Пилип Іллєнко, голова Державної агенції України з питань кіно, вважає, що на кіновиробництво наступного року потрібно понад 500 млн грн державних коштів. «Враховуючи те, що нам необхідно створювати жанрове кіно, підтримувати молодь, заповнювати вакуум, що виникає за відсутності російських серіалів в ефірі українських телеканалів, гадаю, що мова має йти про кошти, джерелами надходження яких можуть бути і відрахування від лотереї. Торік ми розраховували десь на 300 млн грн», — зазначив він.
Як нагадав голова Держкіно, цьогоріч безпосередньо на кіновиробництво передбачено близько 64 млн грн. «Цієї суми — недостатньо. Ми за ці гроші можемо лише профінансувати дозйомку розпочатих раніше проектів, — прокоментував п. Іллєнко. — На щастя, цього року, на відміну від минулого, вдалося принаймні забезпечити вчасну реалізацію плану бюджетних асигнувань. Гроші надходять вчасно, що дозволило реанімувати виробництво надзвичайно цікавих проектів».
За словами чиновника, у відомстві очікують на збільшення фінансування. Як він зазначив, на нещодавній колегії Міністерства культури про це заявляли керівники уряду. «Остаточна сума поки що не була озвучена. Але ми надали певні розрахунки, що потрібно, щоб проавансувати нові фільми цього року, завершити фінансування старих, провести новий конкурсний відбір ще цього року, — розповів Пилип Іллєнко. — Крім того, зараз працюємо над удосконаленням порядку проведення конкурсного відбору, порядку формування та роботи конкурсної комісії та нормативно-правових документів, які б спрощували та забезпечували прозору роботу у створенні національних фільмів та їхнє фінансування з держбюджету».
Як уточнив посадовець, на етапі завершення перебуває кінопроект «Тепер я буду любити тебе» режисера Романа Ширмана. Триває постпродакшн фільму. До кінця року, як сподіваються у Держкіно, стрічку буде завершено.
Інші проекти — «До дідька страшні» Юрія Рачинського перебувають на фінальній стадії виробництва; завершився знімальний період фільму «Моя бабуся Фанні Каплан» Олени Дем’яненко та Дмитра Томашпольського; триває підготовчий період фільму «Йом Кіпур, або судний день» Віктора Греся; триває робота над створенням фільму «Казка старого мельника» Олександра Ітигілова; розпочався підготовчий період «Сторожової застави» Юрія Ковальова; відновлено фінансування та продовжена робота над фільмом «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка; завдяки приватному інвестору, відновлюється робота стрічкою Володимира Лерта «Поминальна молитва»; переглянули та прийняли проект анімаційного фільмк Олега Педана «Атракціон».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply