Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Голосування Українського оскарівського комітету 9 вересня є легітимним

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Голосування Українського оскарівського комітету 9 вересня є легітимним
Може, втішним призом для Мирослава Слабошпицького стане «європейський Оскар», за який він побореться з 50 фільмами з 31 країни?

Може, втішним призом для Мирослава Слабошпицького стане «європейський Оскар», за який він побореться з 50 фільмами з 31 країни?

16 вересня в ефірі телеканалу «Україна» генеральний директор Асоціації продюсерів України (АПУ) Денис Масліков  заявив, що рішення про висунення фільму «Поводир» на премію «Оскар» від України ще раз було розглянуте Українським Оскарівським комітетом 15 вересня й перегляду не підлягає.

Тримбач – проти!
15 вересня відбулося повторне засідання Українського Оскарівського комітету за клопотанням члена комітету й голови Національної спілки кінематографістів України Сергія Тримбача та ще одного члена комітету, кінокритика Володимира Войтенка.
За словами Сергія Тримбача, сам він голосував за висунення від України фільму Мирослава Слабошпицького «Плем’я» й був вельми здивований, коли за результатами голосування усіх членів комітету було висунуто стрічку Олеся Саніна «Поводир, або Квіти мають очі».
Нагадаємо, 9 вересня від України на здобуття премії «Оскар» Американської кіноакадемії в номінації «Фільм іноземною мовою» було висунуто стрічку «Поводир». Рішення Оскарівського комітету викликало бурхливу емоційну реакцію в українській кіноспільноті. Адже фаворитом частини критиків і продюсерів була картина «Плем’я» режисера Мирослава Слабошпицького. Ще одним претендентом на здобуття «Оскара» був фільм «Трубач» Анатолія Матешка.
Коментуючи вибір членів Українського Оскарівського комітету, його голова Олег Фіалко зазначив, що за останні три роки вибрати найдостойнішого претендента на здобуття «Оскара» було найважче: «Усі три фільми, які номінувалися, – дуже високого ґатунку».
Гучно про своє невдоволення заявила творча група «Племені», яка  наголосила,що у процедурі голосування малі місце грубі порушення. Після публічних звинувачень український кінодіяч Олег Фіалко залишив Оскарівський комітет.

«Прозоро, без порушень»?
Відповідь авторам стрічки «Плем’я» Український Оскарівський комітет надав 16 вересня. Отже, збори і голосування Українського Оскарівського комітету 9 вересня є легітимними, результати голосування щодо висунення від України фільму «Поводир» режисера Олеся Саніна на здобуття премії «Оскар» Американської кіноакадемії відміні не підлягають. Про це Асоціація продюсерів України повідомила в листі за підписом генерального директора АПУ, координатора  Українського Оскарівського комітету Дениса Маслікова.
Він також надіслав лист, який Український Оскарівський комітет підготував у відповідь на звернення ТОВ «Гармата фільм продакшн», яке представляє фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицього.
«Український Оскарівський комітет прийняв рішення про висунення повнометражного художнього фільму “Поводир, або Квіти мають очі” режисера Олеся Саніна від України на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук (надалі – Американська кіноакадемія) 2014 року прозоро, без порушень, з дотриманням правил Американської кіноакадемії і внутрішнього регламенту Українського Оскарівського комітету, було складено протокол голосування Комітету від 09 вересня 2014 р. Протокол голосування був оприлюднений під час прес-конференції того ж дня», — ідеться в листі АПУ.

Дистанційне голосування
Асоціація продюсерів підтвердила, що у засіданні Українського Оскарівського комітету фізично брало участь і голосувало таємно четверо членів із дев’яти: Олег Фіалко (голова комітету), Володимир Войтенко, Анатолій Кокуш і Дмитро Колесников.
Троє інших членів комітету голосувало дистанційно, що, як стверджує АПУ, дозволяється регламентом: «Сергій Тримбач був тільки на самому початку засідання, заповнив бюлетень для голосування і залишив зібрання, тому вважається, що він голосував дистанційно. Ще двоє членів комітету — Ада Роговцева й Андрій Курков — теж голосували дистанційно, що не суперечить пункту 7 Регламенту комітету. У цього пункті говориться сказано: “Члени комітету, які голосують дистанційно (по телефону, звичайною чи електронною поштою), повідомляють про свій вибір координатора комітету, який не має права розголошувати нікому вибір члена комітету і заповнює бюлетень замість нього».
Як повідомляє АПУ, не брав участь у зборах і у голосуванні члени комітету Олексій Сєрков, що був увесь той час за межами Києва і не зміг подивитися фільми), а також Ігор Савиченко (є співпродюсером фільму «Поводир, або квіти мають очі», який був учасником відбору на «Оскар» цього року). За твердженням Асоціації, це також задовольняє положення регламенту: «Якщо у відборі бере участь фільм, над яким працював один або більше членів Комітету у якості продюсера, режисера, сценариста, оператора, актора, звукорежисера, композитора або художника-постановника, то ці члени не братимуть участі у голосуванні за фільм».
Таким чином, робить висновок АПУ, кворум зборів був і голосування пройшло легітимно.

Без обмежень
Асоціація продюсерів також відповіла на звинувачення у тому, що у голосуванні брали участь члени комітету, що пов’язані з дистрибуцією фільму «Поводир» і, таким чином, не могли бути об’єктивними.
«Стосовно пов’язаних осіб із фільмом, який було обрано Комітетом, потрібно зазначити, що правила Американської кіноакадемії не містять жодних обмежень щодо участі компанії – виробника (продюсера) фільму у щорічному відборі і висуненні фільму від України на здобуття премії «Оскар», будь-яким чином пов’язаної з іншими учасниками або членами Українського Оскарівського комітету. Чинним законодавством України теж це питання не врегульовано. Таке обмеження передбачено лише щодо участі у процедурі закупівлі за державні кошти (пропозиція учасника процедури закупівлі відхиляється, якщо він є пов’язаною особою з іншим учасником або членом комітету з конкурсних торгів замовника)», – йдеться у повідомленні.
На думку АПУ, єдиним членом комітету, який пов’язаний з виробництвом фільму «Поводир» був продюсер Ігор Савиченко, котрий не брав участі у голосуванні, згідно з регламентом.

«Плем’я» йде на «європейського Оскара»
Того ж 16 вересня, за іронією долі, був оголошений лонг-лист претендентів на номінації премії Європейської кіноакадемії (European Film Awards), або «європейського Оскара», у якому фільм «Плем’я» режисера Мирослава Слабошпицького представляє Україну серед 50 фільмів із 31 країни. Про це повідомила прес-служба кінокомпанії «Артхаус Трафик».
Фільми до лонг-листа були обрані членами Європейської кіноакадемії та радою експертів при відбірковій комісії академії.
До слова, у лонг-листі Європейської кіноакадемії представлені також фільми: «Два дні, одна ніч» братів Дарденнів (Бельгія), «Левіафан» Андрія Звягінцева (Росія), «Голгофа» Джона Майкла Макдони (Ірландія), «Містер Тернер» Майка Лі (Велика Британія ), «Німфоманка: режисерська версія. Частини 1 і 2» Ларса фон Трієра (Данія), «Валенса. Людина з надії» Анджея Вайди (Польща), й інші стрічки.
А 8 листопада Європейська кіноакадемія оголосить шорт-лист номінантів у категоріях «Найкращий європейський фільм», «Найкращий режисер», «Найкращий актор», «Найкраща актриса» і «Найкращий сценарій».  Сама ж 27-ма церемонія вручення нагород Європейської кіноакадемії відбудеться 13 грудня в Ризі (Латвія).

Трофеї Слабошпицького
Крім того, фільм «Плем’я» покажуть на XXIV Міжнародному фестивалі документальних, короткометражних, анімаційних та експериментальних фільмів «Послання до Людини», що проходитиме від 20 до 27 вересня в Санкт-Петербурзі та в Москві, відповідно, 23 і 24 вересня. Також на цьому фестивалі 22 вересня покажуть стрічку Кітті Грін «Україна – не бордель».
Також фільм «Плем’я» представлений в офіційній програмі Pearls («Перлини») 62-го Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні (Іспанія), що триває від 19 до 27 вересня.
Раніше стрічка «Плем’я» здобула три призи конкурсної програми «Тиждень критики» Міжнародного Канського кінофестивалю. Стрічка  також завоювала гран-прі російського кінофестивалю «Зеркало» імені Андрія Тарковського й перемогла в номінації «Ігрове кіно» 11-го Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос». Ще в переліку нагород «Племені» — приз Міжнародного журі секції «Паралелі та зустрічі» XXI Фестивалю європейського кіно (European Film Festival Paliс) і гран-прі хорватського кінофестивалю в Мотовані.
А 14 вересня до трофеїв фільму Мирослава Слабошпицького «Плем’я» додався приз за найкращий фільм Міланського міжнародного кінофестивалю, який українська стрічка розділила з картиною Navajazo режисера Рікардо Сільви (Мексика). Невже ж фільм із таким «послужним списком» не вартий того, аби позмагатися за американського «Оскара»?

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply