Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

ХІ Міжнародний фестиваль православного кіно «Покров» роздав нагороди

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

ХІ Міжнародний фестиваль православного кіно «Покров» роздав нагороди

З 11 по 14 жовтня у Києві пройшов ХІ Міжнародний фестиваль православного кіно «Покров», присвячений святкуванню 1025-річчя Хрещення Русі. Він проводиться щороку в Києві напередодні та під час свята Покрови. Метою фестивалю є популяризація фільмів християнського змісту та нагородження найкращих православних кінострічок.

Кращі з найкращих
Цьогоріч на Міжнародний кінофестиваль “Покров” було подано 150 робіт. Після попереднього перегляду журі відібрало до конкурсної програми 65 фільмів християнського змісту в таких номінаціях: ігрове кіно, документальне кіно, короткометражне та анімаційне кіно. 50 режисерів представляли свої роботи особисто. Серед учасників були представники з України, Білорусі, Росії, Грузії, Польщі, США та Німеччини.
Лауреатів і переможців було оголошено на офіційній церемонії закриття 14 жовтня в Будинку кіно в Києві. Першу премію за документальне кіно отримав фільм «Лука Кримський. Я полюбив страждання», режисера Світлани Красножон, першу премію за короткометражне ігрове кіно – «Стьопка» Олексія Крилова, першу премію за повнометражне ігрове кіно – «Лука» Олександра Пархоменка, першу премію за анімаційне кіно – «Блудний син» Михайла Сафронова (Санкт-Петербург). Приз глядацьких симпатій віддали стрічці «Діти Божі» Андрія Андрєєва.
Загалом на фестивалі вручили понад 70 дипломів. Диплом за найкращий сценарій присуджено Євгенію Хворостенку, автору фільму «Мій шлях», за найкращу операторську роботу – оператору стрічки «Дочка» Андрію Найдьонову. Найкращим актором визнано Віталія Безрукова у фільмі «Лука», найкращою актрисою – Даніелу Стоянович у кінокартині «Свої – чужі».

Вічно актуальна тема
Гран-прі Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров» здобув документальний фільм «Хрещення» виробництва телеканалу «Інтер». Над стрічкою про хрещення Київської Русі працювала велика творча команда: автор ідеї, головний редактор телеканалу «Інтер» Антон Нікітін, автор сценарію Юрій Молчанов, режисер Олексій Лябах, оператори Вікентій Клаунінг і Владислав Дегтяр, ведучий Сергій Дорофєєв, генеральний продюсер проекту, керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна.
Фільм “Хрещення” розповідає про те, які духовні, історичні та культурні наслідки ця подія мала для всіх нас. Прийняття християнської віри на Русі, безумовно, змінило світовий культурний і політичний ландшафт. Київська Русь стала могутньою державою, яку визнали всі країни світу. А її Хрещення стало відправною точкою розвитку нашої культури, науки, східнослов’янської цивілізації.
Про те, чому суть таїнства Хрещення та яке його значення в житті людей, розмірковують служителі Церкви, відомі історики і видатні особистості. Крім того, у фільмі представлена ??історична реконструкція подій тих років – як відбувалося хрещення самого князя Володимира та хрещення київського люду.
“Тема, яку ми обрали для фільму, гідна найпильнішої уваги, вона є вічно актуальна, і важливість її тисячу років тому й сьогодні – та ж. Я відчуваю справжню радість від того, що ми знайшли слова в сучасній мові, щоб ще раз сказати, що в житті людини й народу не може бути більш важливої події, ніж Водохреща. А найвища нагорода такого серйозного кінофоруму, як фестиваль православного кіно “Покров” – це великий аванс за майбутні роботи. Я в це вірю та на це сподіваюся”, – каже автор ідеї проекту головний редактор телеканалу «Інтер» Антон Нікітін.

Людина вселенського рівня
Першу премію фестивалю в номінації “документальне кіно” здобув фільм “Лука Кримський. Я полюбив страждання…” виробництва ТО документальних фільмів і програм Національної телекомпанії України.
Над фільмом працювала ціла плеяда творців із ТО документальних фільмів та програм. Автором сценарію фільму став Володимир Качур, режисерська робота лягла на плечі Світлани Красножон, яскраві кадри фільму відзняв оператор-постановник Володимир Таргонський. Художник-постановник стрічки – Наталія Гермашевська, звукорежисер – Наталія Варнавська. Спектр організаційно-технічного забезпечення фільму здійснювала Тетяна Тростянська. Керівник проекту – Марк Гресь.
“Лука Кримський. Я полюбив страждання…” мав  гарний резонанс і під час обговорення отримав гарні відгуки з боку учасників і гостей фестивалю. Варто зауважити, що рішення журі щодо присудження премії цьому фільмові було одностайним.
Цей документальний фільм – це духовно-філософський портрет унікального лікаря, професора медицини архієпископа Луки (у миру Валентин Феліксович Войно-Ясенецький). Він був тією людиною, яка йшла важким тернистим шляхом. У юному віці обрав не престижну тоді Петербурзьку академію мистецтв, а медичний факультет Київського університету Святого Володимира, щоби зосередитися в житті на тому, що є корисним. Замість того, аби робити кар’єру лікаря, він заявив: “Я вивчав медицину з однією метою: бути все життя земським, мужицьким лікарем”.
Режисер фільму Світлана Красножон розповіла, що працювати над фільмом взялася одразу, щойно побачила сценарій: “Я не мала жодного сумніву з приводу того, братися мені за цей фільм чи ні. Робота “Лука Кримський. Я полюбив страждання…” виявилася фундаментальною. Це не документальний фільм у його звичному виконанні: його створено без жодного синхрону, жодного інтерв’ю – це 30 хвилин авторських переживань. Під час зйомок фільму ми зробили реконструкцію тринадцяти сцен. У стрічці було поставлено правильні акценти, які, очевидно, привернули увагу глядачів та журі кінофестивалю. Моїм завданням було донести до людей духовну велич цієї особистості. Я думаю, що нам удалося правильно передати образ архієпископа Луки, його думки й почуття”.

Дзвінка Камінь

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply