Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 23, 2020

Геть не патріотичне кіно

Автор:

|

Січень 15, 2015

|

Рубрика:

Геть не патріотичне кіно

Брати Капранови

Письменники брати Капранови звинуватили авторів докудрами «Секрети Бандери», що вийшла 25 грудня на «1+1», у порушенні журналістської етики та людської моралі та заявили, що у воєнний час поява такого фільму — це «ідеологічна диверсія проти народу, який об’єднався у боротьбі з загарбниками». Про це йдеться у їх відкритому зверненні до власника «1+1» Ігоря Коломойського та генерального директора Олександра Ткаченка, яке вони поширили у Facebook та надіслали на адресу «Телекритики» й інших ЗМІ.
Братів Капранових обурила розповідь у докудрамі про те, що Степан Бандера з дитинства займався самобичуванням, усе життя присвятив звеличуванню власної персони, бив ногами вагітну дружину, був зрадником, терористом, агентом Абверу, мав проблеми з жінками й наприкінці життя прижив сина від дружини приятеля.
«Щоб закріпити у думках глядачів саме ці «істини», автори щедро використовують найбрудніші журналістські прийоми – карикатурні інсценізації, натяки та гіпотези, вправно підмішуючи сумнівної якості «пікантні подробиці» особистого життя до фактів, що дійсно мають історичне значення», – вважають брати Капранови. На думку письменників, проект «Секрети Бандери» є провокацією.
Брати Капранови закликають Інститут національної пам’яті висловитися з приводу неприпустимості подібних підходів у дослідженні української історії та просять професійні медіа-сайти й спільноти розпочати широке обговорення «з метою не допустити кісєльовщину до сучасної України».
А від власника і керівника каналу «1+1» письменники вимагають подивитися «Секрети Бандери» й публічно висловитися щодо роботи авторів і окремо – щодо впливу такого контенту на ситуацію в Україні.
Сама ж авторка докудрами «Секрети Бандери» Світлана Усенко, у відповідь на хвилю обговорень, яка здійнялася після прем’єри фільму, сказала, що цілком цього очікувала. І була готова до цього.
«Мій фільм – це перша спроба розказати про Степана Бандеру як про людину. Я не ставила собі за мету ані демонізувати, ані героїзувати його постать. Просто, використовуючи усі факти, які вдалося дізнатися із біографії Бандери, ми намагалися розказати українцям про його життя, – пояснила п. Усенко. – Навколо Бандери існує багато міфів і легенд. Хтось й досі вішає на нього усіх собак, хтось навпаки – вважає його героєм… Я, як автор фільму, намагалася, дотримуючись неупередженої риторики, спокійно і доступно донести глядачеві усю зібрану мною інформацію, не скочуючись в той чи інший бік. Саме тому я свідомо обрала жанр докудрами, який дозволяє художні інтерпретації».
Нагадаємо, що до 200-річчя Кобзаря «1+1» демонстрував фільм «Таємниці генія Шевченка» авторства тієї ж Світлани Усенко, про який відомий український поет і видавець Іван Малкович сказав: «Нічого більш блюзнірського про Шевченка я ще не бачив. Моментами це скидалося на пасквіль Бузини… У ті драматичні дні, коли українці дивували світ внутрішньою європейськістю і найвищою самовідданістю у боротьбі за волю, купка графоманів фільмувала щось таке зовсім ганебне про Шевченка».

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply