Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 21, 2020

Герої «Гри престолів» роблять помилки, які немов списані з новітньої історії України

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Герої «Гри престолів» роблять помилки, які немов списані з новітньої історії України

Вихід шостого сезону грандіозної саги «Гра престолів» очікували з нетерпінням. Мільйони людей чекали продовження захопливої історії про ворожнечу династій, інтриги та хитросплетіння Семи королівств, а також Вільних міст. Така затребуваність серіалу і книг Джорджа Мартіна виникли не випадково. Занадто явно їхні персонажі схожі на реальних представників влади у різних країнах. Прямі паралелі можна провести і з Україною.

Дейнеріс Таргаріен

Дейнеріс Таргаріен
Прагнучи звільнити рабів, Дейнеріс починає масштабну війну, підкоряючи багаті рабовласницькі міста. Однак повелителька драконів не підкріплює свої діяння економічною базою: раби звільнені, але рівень добробуту почав стрімко падати. Недалекоглядно веде вона себе і щодо місцевих еліт — і не домовляється ними, і не знищує під корінь. У результаті розплачується кривавим програшем і поверненням старих рабовласницьких порядків.
Аналогія з Україною. Ідеї Майдану-2 перемогли тільки на папері — нові політичні сили не змінили систему, залишивши Україну у владі старих олігархічних угруповань. Через що ситуація повільно, але впевнено переходить у стадію реваншу — якщо не «колишніх» володарів, то хоча б методів їхнього управління.

Серсі Ланістер

Серсі Ланістер
Після смерті грізного батька-правиці — лорда Тайвіна — Серсі, що називається, понесло. Не довіряючи нікому, вона оточила себе новими ставлениками, пачками звільняючи колишню управлінську еліту. Головним критерієм відбору стала особиста відданість, а не досвід і професіоналізм. Серсі вміло руйнує все, що побудували її батько і брат, тому терпить одну політичну поразку за іншою. А ті підступи, які вона так майстерно готувала ворогам, обертаються проти неї ж.
Аналогія з Україною. За «моделлю Серсі» в Україні намагаються реформувати силові структури. Замість фахівців, котрі хоч і крали, але й бандитів ловити вміли, в плоіцію стали брати людей «з вулиці», чия прихильність Майдану важливіша, ніж кваліфікація. При цьому звільнення професіоналів відбуваються непрозоро та незаконно, а «скривджені» масово поповнюють ряди криміналітету. У результаті злочинність підскочила на десятки відсотків. Побутові злочини з гранатами й автоматичною зброєю стали буденністю, а збройні розбірки радикалів не сходять із новинних стрічок.

Роберт Баратеон

Роберт Баратеон
Роберт жив за принципом «хліба і видовищ». Замість реального занурення у справи королівства — лицарські турніри та полювання. А заодно — збільшення боргу королівства до космічних масштабів. За пишність правління та колишню військову славу Роберта любив простий народ, проте в реальності владу захопили впливові сім’ї, котрі вкинули королівство в безодню міжусобиць.
Аналогія з Україною. Теперішня влада більше приділяє уваги популізму та піару, ніж реальним справам. Пафос, гучні заяви, військово-патріотичний чад — замість реформ і спокійної, вдумливої роботи на перспективу. Паралельно олігархічні групи готуються до чергового переділу власності, проникаючи у владу через парламент і новостворений уряд.

Король Джоффрі

Король Джоффрі
Якщо винести за дужки патологічну жорстокість Джоффрі Баратеона, його стиль правління можна було б охарактеризувати як аґресивно-безглуздий. Потреби та проблеми підданих — ніщо для Джоффрі. Він із легкістю запроваджує драконівські закони, при цьому навіть не намагаючись вирішувати якісь реальні проблеми держави. Войовнича риторика й управлінська імпотенція — ось дві головні ознаки влади Джоффрі. Для самого короля це, як відомо, закінчилося плачевно.
Аналогія з Україною. Спочатку хороша новина — мабуть, нікого з українських політиків неможливо поставити врівень із Джоффрі. І все ж, деякі паралелі можна провести з Арсенієм Яценюком. Він, хоч і не вирізняється особистою жорстокістю, але політичну аґресивність йому, проте, приписують. Після Олександра Турчинова п. Яценюк був головним «яструбом» українського політикуму. При цьому «піддані», м’яко кажучи, не любили Арсенія Петровича за інше: нічим не обґрунтоване зростання комунальних тарифів, відмова держави від безлічі соціальних гарантій, обвальне падіння рівня життя без найменших перспектив його відновлення.

Роб Старк

Роб Старк
Старший син Неда Старка, незважаючи на свій юний вік, виявився чудовим воєначальником. Однак Роб пішов у батька і не успадкував таланту політика. Здобувши ряд військових перемог, Старк-молодший «на емоціях» скоїв три фатальні помилки: посварився з рядом союзників, відпустив важливого заручника Теона Грейджоя (що дозволило останньому захопити та зруйнувати Вінтерфелл) і порушив обіцянку одружитися з онукою Волдера Фрея, за що старий лорд і вбив Робба. Після смерті «короля Півночі» розвалився і весь рух симпатичних півничан-сепаратистів, котрим співчувала велика частина фанатів «Гри престолів».
Аналогія з Україною. На українській арені молодою силою, що подає надії, здавалися перші комбати добровольчих батальйонів. Майже всі вони прийшли до Верховної Ради на хвилі перших перемог Києва на Донбасі та склали основу «партії війни». Однак чим більше їм доводилося займатися політикою, тим більше вони втрачають вагу в суспільстві — і сьогодні вона виразно прямує до нуля (поряд із рейтинґами правлячих партій).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply