Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Фільм про українців покажуть на Канському фестивалі

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Фільм про українців покажуть на Канському фестивалі

14-хвилинна стрічка “Олена” 24-річної польської режисерки Ельжбети Бенковської потрапила до конкурсу короткометражок Канського кінофестивалю, що пройде 15-26 травня. Список учасників журі оголосило 16 квітня. Фільм польки змагатиметься з вісьмома короткометражними картинами, представленими Бельгією, Іраном, Японією, Південною Кореєю, Палестиною, Францією (два фільми) і стрічкою спільного ісландсько-данського виробництва.
Ельжбета Бенковська навчалася у Ґдинській кіношколі, де й працювала над фільмом. Картина оповідає про пару молодих українців, Олену і Дмитра, які через Польщу прямують до Швеції. У потягу крадуть їхню сумку з гаманцем і документами. У бійці з Дмитром злодії викидають їхні паспорти на дорогу. Мандрівники мусять віднайти документи, до відплиття їхнього порому. Водночас з’ясовується й справжня причина їхньої поїздки.
Схожа пригода трапилася із самою Бенковською: «Коли їхала з подругою на студентську практику, в одному з поїздів у Чорногорії я загубила паспорт. Документ потім знайшовся. Ця історія надихнула мене на стрічку. Сценарій я писала протягом року». Перші сцени “Олена” було знято в серпні 2012 року, фільм був повністю закінчений цьогоріч.
У фільмі знялися Оксана Терефенко, Ігор Аронов, Себастьян Пердек і Кшиштоф Ґордон. Оксана Терефенко є художнім керівником українського театру “Навпаки” у Ґданську.
Всього журі секції короткого метру отримало до відбору 3,500 фільмів з 132 країн. Стрічки українських режисерів до конкурсу не потрапили. Невдовзі журі фестивалю оголосить імена конкурсантів у основній повнометражній програмі. Переможців оголосять 26 травня.
Канський кінофестиваль проводять щороку з 1946-го на Лазурному березі у Франції. Він належить до найпрестижніших фестивалів світу. Цьогоріч журі очолить американський режисер Стівен Спілберґ, вестиме врочисті церемонії французька актриса Одрі Тоту. Відкриють фестиваль картиною “Великий Ґетсбі” в 3D за однойменним романом Френсіса Скотта Фіцджеральда з Леонардо ді Капріо в головній ролі.

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply