Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Фільм про футбольний чемпіонат зняли в електричці

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Фільм про футбольний чемпіонат зняли в електричці

Завершилася робота над українським кіноальманахом “Поза Євро”: десять студентських короткометражок розповідають про життя мешканців Києва під час проведення футбольного чемпіонату Євро-2012.
“В основному, це – смішні історії, – розповідає режисер Андрій Литвиненко. – Є робота про “ментів”, яких навчали англійської мови. Можна побачити, що з того вийшло. Документальний фільм “По колу” – моя перша картина. Вона – про вуличного музиканта, який грає в міській кільцевій електричці на мандоліні для кислих і в’ялих пасажирів. Герой спеціально приїхав із Харкова…Тема Євро показана через розмови в електричці. Хтось хвалиться новою футболкою за 80 гривень із логотипом чемпіонату. Бабуся якась каже: “Оце я молилася, тому виграли”. Але насамперед – це фільм про художника”.
У вагонах електричок знімальна група провела тиждень. “Траплялися дуже цікаві пасажири. Один називав себе королем Борщагівки. Видно, що п’яничка. Він подумав, що ми – іноземці, тож спробував із нами спілкуватися англійською. Розказав, що жив у Британії, де кинути папірець на газон – соромно. А не те, що тут. Став скаржився на “засрану” сміттям Борщагівку. Оператор Вова Усік відрізнився сміливістю: ліз камерою прямо в обличчя пасажирам. Багатьом це не подобалося. Щоб знімати без проблем, брали дозвіл у “Київпастрансі”, – каже режисер.
Початково проект мали намір реалізувати спільно з польськими режисерами. Але їхня сторона пізно подала проект на держфінансування й не отримала коштів.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...