Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Фільм «Донбас» отримав премію в Каннах

Автор:

|

Травень 31, 2018

|

Рубрика:

Фільм «Донбас» отримав премію в Каннах

Сцена зі стрічки «Донбас»

Премії за найкращу режисуру в конкурсній програмі «Особливий погляд» 71-го Каннського кінофестивалю удостоївся фільм Сергія Лозниці «Донбас». Журі, очолюване Бенісіо дель Торо, присудило «Особливий погляд» і шведському фільму Алі Аббасі «Кордон». Репрезентуючи свій фільм у Канні, п. Лозниця подякував своєму «улюбленому кінофестивалю за можливість поділитися цією історією з міжнародною аудиторією».
На прем’єрі також була присутня українська творча група фільму, в т. ч. продюсер Денис Іванов, актори Наталя Бузько, Георгій Делієв, Вадим Дубовський, Сергій Сміян і Людмила Смородіна. Сергій Лозниця подякував команді.
«Донбас» створювався в копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державної агенції України з питань кіно. Зйомки проходили цієї зими в Кривому Розі.
Цікаво, що «Російська газета», офіційне видання уряду Російської Федерації, видалила зі замітки про призи Каннського кінофестивалю згадку про перемогу українського режисера Сергія Лозниці. Про це повідомив Олексій Медведєв, відомий російський кінематографіст. Валерій Кічин, автор замітки, стверджує, що згадку про «Донбас» вирізав редактор газети без його відома. «У Сергія Лозниці прошу вибачення за те, що трапилося, але до цього стосунку не маю. Втім, він усе, сподіваюся, чудово розуміє, адже про це зробив фільм», — підсумував журналіст.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply