Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Європейська кіноакадемія вимагає звільнення Сенцова

Автор:

|

Серпень 27, 2015

|

Рубрика:

Європейська кіноакадемія вимагає звільнення Сенцова
Олег Сенцов

Олег Сенцов

Правління Європейської кіноакадемії звернулося з листом до керівництва Російської Федерації (РФ), в якому закликало негайно звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова, котрого вже понад рік незаконно утримують за ґратами в РФ.
Лист напередодні судового засідання у справі п. Сенцова та кримського активіста Олександра Кольченка кінематографісти адресували Путіну, голові Державної думи Сергію Наришкіну, керівнику Федеральної служби безпеки (ФСБ) Олександру Бортникову, міністру внутрішніх справ Володимиру Колокольцеву та генеральному прокурору Юрію Чайці.
Кіномистці нагадали, що вони стурбовані долею українського режисера з моменту його арешту ФСБ у Сімферополі 11 травня 2014 року. Європейська кіноакадемія стежить за судовим процесом, який тривалий час відкладався. «Простеживши за судом і побачивши факт, що ключовий свідок звинувачення вже відмовився від своїх свідчень, які були «дані під тиском і примусом», ми шоковані тим, що звинувачення Олега Сенцова у скоєнні «злочину терористичного характеру» все ще залишилися в силі», — йдеться у листі.
Через це Європейська кіноакадемія закликала адресатів листа організувати безпеку українцю, зняти звинувачення через недостатність доказів, негайно та беззастережно звільнити затриманих, забезпечити повну реабілітацію затриманих, ініціювати повне, оперативне та неупереджене розслідування свавільного затримання ФСБ Олега Сенцова, також його слів про застосування до нього тортур і притягнення винних до відповідальності.
Нагадаємо, що у березні ц. р. Польська кіноакадемія провела акцію «Я — Олег Сенцов» на церемонії вручення польської національної кінонагороди. Серед відомих кіномитців, котрі підписали звернення, були Аґнєшка Холланд, Даніель Ольбрихський, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Фолькер Шльондорф, Кшиштоф Зануссі, Стівен Долдрі, Акі Каурісмякі, Майк Лі, Кен Лоуч і Бела Тарр.

Катерна Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply