Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Еволюція українських реалій

Автор:

|

Листопад 26, 2014

|

Рубрика:

Еволюція українських реалій

Афіша фільму

27 листопада на кіноекрани виходить повнометражний документальниий фільм «Сильніше, ніж зброя» від «Вавилон’13».

«Нас об’єднало переконання»
«Вавилон’13» – група українських кінематографістів, яку було засновано одразу ж після брутального розгону Євромайдану наприкінці листопада 2013 року. Акумулювавши творчі зусилля понад 50 кінематографістів, за рік вона створила понад 170 фільмів.
До об’єднання входять такі українські кінорежисери, як Володимир Тихий, Іван Сауткін, Крістіан Жерегі, Лариса Артюгіна, Роман Любий, Юлія Гонтарук, Юлія Шашкова, Олександра Чупріна та інші, а також кінооператори Юрій Грузінов, Ярослав Пілунський, Андрій Котляр, Ігор Іванько, Євген Козеко, Юрій Дунай, Ілля Єгоров, Олександр Стеценко й інші. Редактором проекту є кінознавець, автор і ведучий програми «Аргумент кіно» на телеканалі «1+1» Володимир Войтенко.
Один із режисерів об’єднання «Вавилон’13» Крістіан Жерегі пішов   захищати Батьківщину добровольцем у зону АТО, де знімає цикл фільмів про війну на сході України «Край Землі: Зона АТО».
У своєму проекті кіномитці прагнуть показати народження й перші рішучі кроки громадянського суспільства, адже останні актуальні події в країні свідчать передусім про формування в українців нової громадянської свідомості, в осерді якої – самоорганізація, солідарність та відстоювання природних людських прав.
«Рушієм новітнього громадянського суспільства є покоління, сформоване часів незалежності, – стверджують члени групи «Вавилон’13» у своєму маніфесті. – Воно генерує важливі ідеї. Але тих людей, що готові ці ідеї втілити в життя, наразі недостатньо. Потрібно ширити це коло, й тоді ми зможемо впевнити більшість українців, що настав час розпочинати масштабні суспільні реформи. Так у «Вавилоні’13» нас об’єднало переконання: через документальне кіно можна змінювати уявлення людей про навколишню дійсність та стан речей.»

Відчути піднесення й розпач
Нагадаємо, що у квітні 2014 року телеканал «1+1» демонстрував цикл документальних фільмів «Зима, що нас змінила» виробництва творчого об’єднання документалістів Babylon’13: «Небесна сотня» Юлії Гонтарук і Романа Любого, «Перша смерть» Володимира Тихого і «Коктейлі Грушевського» Олександра Стеколенка,«Самооборона» Костянтина Кляцкіна й Марії Пономарьової та «Межигір’я. Батіна хата» Юлії Шашкової, «Пожежа в Будинку профспілок» Володимира Тихого.
Презентація документальної стрічки «Небесна сотня» із цього циклу також відбулась у травні в Каннах, в українському павільйоні в межах Дня Майдану.
У вересні «Вавилон’13» був одним із чотирьох українських документальних проектів, які шукали партнерів і фінансування для спільного міжнародного виробництва (копродукції) на пітчинг-сесіях скандинавського копродакшн-форуму Nordisk Forum.
У жовтні під час урочистої церемонії відкриття 44-го міжнародного кінофестивалю «Молодість» об’єднання документалістів «Вавилон’13» було нагороджене «Скіфським оленем» за внесок в українське кіномистецтво.
І ось 27 листопада в кінотеатрі «Київська Русь» у Києві відбудеться прем’єра повнометражного фільму «Сильніше, ніж зброя». Після прем’єрних показів у 25 містах України – від Сєверодонецька до Львова – стрічка потрапить у широкий прокат у мережах кінотеатрів по всій країні. А з 22 січня почнеться широкий прокат у мережах вітчизняних кінотеатрів.
Фільм ґрунтується на матеріалах, знятих творчим об’єднанням «Вавилон’13», кінематографічною сотнею Майдану, у період Революції гідності й українсько-російської війни.  «Сильніше, ніж зброя» показує еволюцію українських реалій від стихійної спроби захоплення Адміністрації Президента грудня до кривавих боїв у руїнах донецького аеропорту. Він надасть глядачеві можливість заново відчути піднесення й розпач як Майдану, так і війни на сході України.

Голос народу на міжнародній арені
Тема Криму, його захоплення Росією та його сьогодення теж не залишилася осторонь уваги кінематографістів. Саме зараз розпочинаються зйомки документальної стрічки про Мустафу Джємілєва.
Сюжет фільму – це розповідь про Мустафу Джемілєва, насамперед українського громадянина, лідера кримськотатарського народу та всесвітньо відомого правозахисника. Глядач матиме нагоду пережити ключові моменти долі Мустафи та його очима поглянути як на радянське минуле, так і на сучасну Україну та світ.
У боротьбі за повернення свого народу з місць депортації на батьківщину, у Крим, він понад 15 років провів у радянських таборах і в’язницях. Він витримав найдовше в світі голодування тривалістю 306 днів. Його іменем називають площі й вулиці у Туреччині. Він отримав десятки премій за свою правозахисну діяльність. Цього року п. Джемілєв був номінований на Нобелівську премію миру.
Від перших днів окупації Криму Мустафа Джемілєв став голосом українського народу на міжнародній арені. Завдяки йому питання України, Криму й кримськотатарського народу обговорювалися на найвищому політичному рівні. Тепер, в умовах окупації, Мустафа Джемілєв продовжує боротися за захист свого народу.
Проект є некомерційним, а тому він потребує фінансової підтримки. Збір коштів відбувається на краудфандинговій платформі “Спільнокошт”.

Степан Коник

До слова
В Інтернеті з’явився трейлер фільму Євромайдан у Києві “Звичайні люди”. Автори стрічки зняли історії понад 100 героїв – безпосередніх учасників подій осені 2013 року. Головною дійовою особою стрічки є український народ і звичайні люди. “Від самого початку в центрі нашої уваги були і є справжні герої – звичайні люди, чия доля стала спусковим гачком, що викликав лавину подій, які змінили перебіг історії. Ми знімали розповіді про те, що їх хвилює, про що вони думають і що відчувають, фіксували хроніку щоденної боротьби простих українців за свої громадянські права і людську гідність, хроніку перемог і поразок, хроніку життя і смерті”, – ідеться в описі фільму.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply