Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Двері врешті прочинилися

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Двері врешті прочинилися

У  Тернополі пройшла презентація документального фільму «Служба безпеки ОУН. Зачинені двері». У фільмі представлено унікальні інтерв’ю колишнього співробітника СБ ОУН, зв’язкової УПА й особистого охоронця головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Як зазначив перед трансляцією фільму автор сценарію та режисер-постановник Віталій Загоруйко, це — перша документальна стрічка про один із найбільш засекречених підрозділів ОУН. Автономна у своїй діяльності, СБ залишила мало інформації про себе, зате багато чуток, пліток, стараннями простих людей та радянського пропаґандистського апарату перетворених на жахливі та таємничі історії. Більшість документів, що свідчили би про її діяльність, безслідно зникла в архівах КДБ СРСР. Інші були знищені самими працівниками СБ в останні хвилини життя. Так зобов’язувала інструкція…

«Цей фільм творча група знімала за свої кошти, тоді як такі фільми мала би фінансувати держава. Але проблема в тому, що керівництво держави не є українським. Один із лідерів починає говорити про другу державну мову, прем’єр-міністр української досі не може вивчити, бо вона йому чужа…» — зауважив під час виступу голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.

Він також наголосив, що зараз державі необхідно побільше фільмів, які б розкривали правдиві сторінки історії України.

Фільм демонстрували за сприяння обласної та міської рад, а також обл­держадміністрації. Вхід на демонстрацію фільму в Українському домі «Перемога» був безкоштовним. Прем’єра зібрала повний кінозал глядачів.

Сергій Берець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...