Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Для дітей і про дітей

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Для дітей і про дітей

Сцена з фільму «Трубач»

Стрічка режисера Анатолія Матешка — це музична сімейна комедія. За сюжетом, у 13-річного трубача оркестру Колі Соколова перед конкурсом крадуть його музичний твір. “Ще й напередодні конкурсу його улюблений педагог ламає ногу. На його місце приходить поганий чоловік. І намагається все зруйнувати. І здається, хлопчик втрачає свою мрію… Цього хлопця, коли він опиняється на вулиці, чує відомий музикант. Він купує його мелодію, дарує хлопчикові інструмент”, – розповідає про сюжет режисер Анатолій Матешко.
Музику для фільму писав композитор та учасник гурту Gogol Bordello Сергій Рябцев. Головну роль зіграв киянин Леонід Шевченко. Також у стрічці задіяні Нонна Гришаєва, Владимир Горянський, Олексій Горбунов.
“На мій погляд, фільм “Трубач” – це унікальна робота, тому що, на жаль, дитяче музичне кіно зовсім перестали знімати. А ми ж усі росли на таких чудових фільмах, як “Канікули Петрова і Васєчкіна”, “Пригоди Електроніка”, які, до речі, у нас в Одесі знімали… І коли мені раптом запропонували в Україні цей проект, я навіть не стала уточнювати, яка в мене буде роль – відразу сказала: “Так!” – розповіла акторка Нона Гришаєва.
“Роль – велика, я втілюю у фільмі все недобре. У будь-якій казці повинна відбуватися боротьба добра зі злом. Так от, я – це зло. Мого персонажа звуть Гамкалом. За сценарієм, керівник оркестру, якого діти дуже любили, потрапляє до лікарні, а замість нього приходжу я, злий і вередливий педагог” – розповідає про свою роль Володимир Горянський.
Автор сценарію – дружина Анатолія Матешка Анастасія – пригадує: коли писала його п’ять років тому, не було жодних шансів, що за ним знімуть кіно. “Я дуже люблю старий радянський кінематограф. Коли можна дивитися фільм усією родиною й не червоніти, не перемикати каналів. Дуже хотіла зняти щось таке для своїх дітей. Історію фільму взяла із Дарницького дитячо-юнацький центру, куди я ходила в дитинстві. Там досі існує дитячий оркестр “Сувенір”, який виступає на День Києва та інші свята”, – каже сценарист.

Дзвінка Камінь

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...