Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Через людські долі

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

Через людські долі

До конкурсу Міжнародного Лейпцизького фестивалю документального та анімаційного кіно, який розпочнеться 28 жовтня, відібрано 85 фільмів. Україну на кінофорумі представлятиме короткометражний документальний фільм “У кутку”.

У картині режисера Дмитра Тяжлова розповідається про село Панасівку на Полтавщині, що перебуває на межі зникнення. Сюди не ходить жоден громадський транспорт. Його мешканці їздять хіба що на підводі чи конях, не можуть вчасно купити ліки та хліб, отримати медичну допомогу. Жителька села звертається до влади, аби дізнатися чому скасовано рейсовий автобус до Панасівки. Реакцією владоможців на інформаційний запит є підписання нового договору зі “старим” перевізником, який роками не виконував умов попередньої угоди…
Фільм також номінували на спеціальний приз Filmpreis Leipziger Ring, яким нагороджують найкращий документальний фільм, присвячений темі демократії. Приз надається “Фундацією мирної революції” (Stiftung Friedliche Revolution).
“В кутку” – одна з п’яти новел документального альманаху “Відкритий доступ”. Крім цього фільму до збірки входить – “Межигір’я” (Володимир Тихий), “Афганець” (Дмитро Коновалов), “Школа” (Сергій Андрушко), “Будинок із химерами” (Жанна Довгич).
Події в альманасі розгортаються після набуття чинності Законом “Про доступ до публічної інформації”, за прийняття якого протягом кількох років боролися громадські активісти та журналісти. Тому “Відкритий доступ” – це своєрідні хроніки становлення громадянського суспільства через людські історії з різних регіонів України.
Фестиваль у Лейпцигу триватиме до 3 листопада. На конкурс цього року було надіслано 2 150 фільмів зі 110 країн світу.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply