Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Бути чи, може, не бути? Про те, яка доля випала кіно-проектам вітчизняних режисерів

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Бути чи, може,  не бути? Про те, яка доля випала кіно-проектам вітчизняних режисерів

Наш тижневик періодично розповідав про українські фільми, що перебували на різних стадіях виробництва. Позаяк з усіх описаних нами стрічок першою в прокат вийшла робота Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», ми вирішили з’ясувати долю решти: чи реалізовано їх і яке в них екранне майбутнє. Прикметно, що піонером прокату став фільм зі значним державним фінансуванням, до того ж картина Іллєнка була створена не в копродукції з іншими країнами, а «руками» самих українців. То що, можна стверджувати: українське кіно відроджується? Зараз з’ясуємо.

«ТойХтоПройшов КрізьВогонь»

Історична драма Михайла Іллєнка, що ґрунтується на історії про героя-льотчика Другої світової війни Івана Даценка, була запущена у виробництво 2007 року, але цей повнометражний фільм мав суттєві затримки з фінансуванням, а відтак — півторарічний простій. Оплачений державою та продюсерським центром «Інсайт-Медіа», досяг виробничого бюджету приблизно 2 млн USD.

У прокат в Україні стрічка вийшла 19 січня, 12 (кіно-) копій. Дистри­б’ютор — компанія B&H — розпочав покази з Києва, Харкова й Івано-Франківська. Більшість відгуків — схвальні. Упродовж січня-лютого прокат має охопити 13 міст України. На телебаченні фільм планують показати вже 2013 року. Потім — випустити його на DVD і Blu-ray.

Delirium

Робота над цією експериментально-аванґардною драмою розпочалася ще 2008 року. Зняти Delirium швидше за дебют Las Meninas Ігореві Подольчаку не вдалося: процес затягнувся на три роки. Проте режисер не мав ані часових меж, ані продюсерського тиску — фільм він робив за власний кошт і гроші друзів-бізнесменів (бюджет стрічки склав близько 900 тис. USD). До того ж Delirium виконав свої завдання: так само, як і Las Meninas, він вражає своєю формальною складністю, поєднанням візуального та звукового й безумовною неоднозначністю.

Хоча реалізація фільму завершилася, прокатна доля його ще не визначена. Наразі Подольчак займається фестивальним процесом. Стрічка не встигла на «Берлінале», як планував режисер, тепер він очікує на відповідь від організаторів нью-йоркського кінофоруму «Трайбека».

«Моя країна — Україна»

Цей пригодницько-історично-комедійний анімаційний серіал знімає ціла група режисерів: Степан Коваль, Оксана Прищепа, Сергій Руденко, Андрій Слєсаревський, Костянтин Чепик, Євген Альохін, Олег Цуриков, Наталя Скрябіна. Наразі від жовтня 2008 року знято 12 із запланованих 26 серій. За документами Державного аґентства з питань кіно, серіал має бути завершено до кінця 2013-го. Студією-виробником трихвилинних короткометражок із концепцією «комедійні історії, пов’язані з містами», є «НоваторФільм». Її директор — аніматор Степан Коваль. За словами художнього керівника проекту Степана Коваля, питаннями прокату має опікуватися Міністерство культури. Там, своєю чергою, кажуть, що він теж має право вирішувати прокатну долю власного дітища.

Альманах «Закохані в Київ»

Для альманаху, розпочатого 2010 року, було знято 10 короткометражок (увійшло вісім) різних жанрів: комедія, драма, мелодрама. Кожна з історій стосується лише Києва. Знімальний процес почався в червні й закінчився вже в грудні 2011-го. Створений без державного фінансування, фільм має кошторис із близько 800 тис. USD приватних інвестицій. Результат проекту був презентований у межах Українського стенду на Каннському кінофестивалі.

Компанія-виробник inQ уклала угоду з великим дистриб’ютором Top Film Distribution щодо прокату альманаху в країнах СНД та Балтії. Світова прем’єра призначена на 9 лютого 2012 року.

«Хто боїться дядечка Бабая?»

Стартувавши навесні 2008 року з бюджетом 10,5 млн грн, цей пригодницько-містичний мальований мультфільм зі 100 % державного фінансування через брак коштів мав простій протягом 2009-го. 2011 року після створення ролика з матеріалу, відзнятого на базі Укр­анімафільму, Державне аґентство з питань кіно вирішило змінити режисера Наталю Марченкову на Марію Медвідь. Новий термін здачі мультфільму перенесли на 25 січня 2013 року.

Прокатна доля цієї повнометражної анімації іще не визначена.

«Шерлок Голмс і доктор Ватсон»

Роботу над анімаційною стрічкою в жанрі іронічного детективу, виконаною в техніці комп’ютерної перекладки з мальованими вставками, розпочали 2008 року як продовження однойменного 18-хвилинного мультфільму. Другу частину «Шерлока Голмса і доктора Ватсона» запланували як півгодинну цілісну короткометражку. Та згодом вона переросла в міні-серіал, де буде шість серій із хронометражем по 6,5 хв. Режисер Олександр Бубнов має намір закінчити знімальний період до травня цього року.

Світову прем’єру планують провести в Україні, потім мультфільм чекає на фестивальний прокат.

«Демони»

Розпочатий 2010 року, проект режисера Варвари Фаєр успішно пройшов етапи препродакшну: знаходження попереднього фінансування (орієнтовний бюджет — 420 тис. USD; гроші українських і російських приватних інвесторів), визначення локацій (Полтавщина) і кастинґу (українські та російські актори). Однак проект був заморожений уже після зйомок кількох «осінніх» сцен через брак грошей. Пітчинґ на Одеському кінофестивалі в липні 2011-го не дав позитивних результатів у пошуках інвестора. На два конкурси державного фінансування, що відбулися торік, цього повнометражного фільму в жанрі драми з елементами комедії автори не подавали.

«Урсус — кавказький бурий ведмідь»

Українсько-грузинсько-німецький фільм жанру роуд-муві режисера Отара Шаматави, робота над яким розпочалася 2011-го, планують відзняти влітку 2013 року. Поки триває праця над режисерською версією сценарію, продюсери очікують відповіді від кількох бажаних акторів. Щодо фінансування досі немає відповіді від українського Державного аґентства з питань кіно (картина успішно пройшла перший конкурс) і грузинського Кіноцентру. Натомість у проекту з’явився новий партнер — німецька компанія Ma.Ja.De Filmproduktion (фінансувала дві стрічки Сергія Лозниці). 14 лютого в межах Берлінського кінофестивалю відбудеться перша презентація проекту. У прокат цю повнометражну стрічку обіцяють випустити 2014 року.

«Брати»

Запущена торік і призупинена через брак фінансування, психологічна драма режисера Вікторії Трофименко стала однією з тих стрічок, які підтримала коштами держава. Наразі компанія-виробник ProntoFilm одержала гроші, і робота над картиною відновилася. Вибрано локації, від грудня 2011-го відбуваються кастинґові проби. Перший знімальний період призначено на кінець лютого 2012 року в Карпатах («зимова історія»). Потому, після танення снігу, у квітні-травні зйомки в горах продовжаться («літня історія»). Завершити повнометражний фільм продюсер Ігор Савиченко планує приблизно до січня 2013-го, а вже восени того ж року стрічка вийде на екрани кінотеатрів.

Дзвінка Камінь

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply