Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Бойкот російським фільмам

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Бойкот російським фільмам

Кадр із українсткої стрічки «Трубач»

Українські дистриб’ютори та кінотеатри відмовилися випускати на екрани низку російських фільмів, за якими раніше були укладені угоди про прокат.

«Принципово не беремо»
Нагадаємо, від початку квітня найбільші кінотеатри України відмовилися показувати російські фільми. Про таке своє рішення заявили львівський мультиплекс “Планета Кіно”, київський кінотеатр “Магнат” та Одеська компанія “Інтер-фільм”.
Загалом, у найбільшому кінотеатрі Львова “Планета Кіно”, розташованому в ТРЦ King Cross Leopolis, фільмів російського виробництва не показують уже з березня.
“Зараз на території України є в прокаті цілий пакет російських фільмів. Ми принципово не беремо їх ще з початку березня”, – розповіла директор “Планети Кіно” у Львові Оксана Хвальова.
Останній російський фільм “Легок на помине” пройшов у прокаті “Планети кіно” у Львові наприкінці квітня.
Водночас, у відділі реклами й PR мережі “Кінопалац”, який має три зали у Львові, повідомили, що й у них зараз немає в прокаті фільмів російського виробництва.

Морально-етичні причини
У Києві й Одесі також наслідували приклад Львова й відмовилися від російських стрічок. Відтепер у найкрупнішому київському кінотеатрі “Магнат” замість російських фільмів “Залетчики”, “Авантюристы” та “Скорый “Москва-Россия” можна подивитися картини українського виробництва “Трубач”, “Зелена кофта” й “Синевир”.
Одеська компанія “Інтер-фільм” теж не випустить у прокат кінострічок виробництва Росії. Ідеться, зокрема, про три фільми, українська прем’єра яких повинна була відбутися в травні. Це – драма Олексія Учителя “Вісімка”, бойовик Василя Серікова “22 хвилини” та комедія Дмитра Дьяченка “Кухня в Парижі”.
Як повідомив в офіційному листі своїм російським колегам генеральний директор компанії “Інтер-фільм” Артем Головашкін, мотивом відмови від прокату російського продукту є “політична ситуація в країні, а також морально-етичні причини”.

Зростає кількість українського
А українці продовжують бойкотувати продукцію російського виробництва. Як заявила виконавчий директор Європейської бізнесасоціації Ганна Дерев’янко, цей бойкот дійсно діє. Кожен сьомий українець не піде до кінотеатрів, які показують російські фільми. На цьому кінотеатри можуть втратити до 10 тис. грн щомісяця. Про це  розповів експерт дистрибуційних компаній кінопрокату Олег Смішков.
“На українському ринку зараз присутні лише 10 % російських фільмів. Торік улітку цей показник сягав майже до 25 %. Російський ринок трохи притих у зв’язку з політичними подіями. Відмова кінотеатрів від такого прокату завдасть шкоди лише кінотеатрам. Люди ж зазвичай ідуть не на виробника, а на назву фільму”, – пояснив він, уточнивши, що середня вартість кінопоказу становить 35 грн. Перегляд фільмів у 3D – від 65 грн за квиток. Ціна квитка не залежить від виробника фільму.
“Замінити російський репертуар не склало жодних труднощів. По-перше, у прокат щотижня виходить 5-6 фільмів, у нас лише два зали, тож обирати є з чого. Стараємося запропонувати фільми різним аудиторіям: в один зал ми беремо блокбастер (переважно в 3D), а в другий жанрове кіно (мелодрами, жахи, бойовики, трилери) або артгаус. По-друге, приємно, що з кожним роком зростає кількість українського кіно, якому ми завжди знаходимо місце в розкладі”, – пояснив прес-секретар кінотеатру “Магнат” Сергій Зленко.
До початку осені більшість вітчизняних кінотеатрів не матиме в прокаті російських фільмів. “Багато залежить від політичної ситуації. Чи підуть у прокат ці фільми, покаже літо. Зараз активно демонструються українські фільми. Настав їхній час. На них не підуть влітку, а поки затишшя й весна, їх добре дивляться. Активізувався ринок американського кіно. На днях у прокат вийде фільм з Кевіном Костнером “Три дні на вбивство”, – пояснила піар-менеджер компанії “Аврора Фільм” Олександр Денисюк.

Каси не буде!
Російські виробники кінопродукту вкрай незадоволені ситуацією, що склалася в українському прокаті. Хоч і намагаються витлумачити її по-своєму. Як пояснили в російській кінопрокатній компанії “Централ Партнершип”, “Вісімка” Олексія Учителя потрапила в Україні під цензуру, бо розповідає про життя російських омонівців, стрічку «22 хвилини» не випустили на великий екран, тому що її історія – про те, як російські моряки та військові воювали з сомалійськими піратами, а «нешкідлива «Кухня в Парижі» завинила тільки тим, що один із персонажів фільму – президент Росії». «Дуже шкода, що геополітичні питання впливають на такі сфери нашого життя», – жаліються в компанії.
«Президент країни як персонаж з’являється мало не в кожному американської фільмі, – коментують ситуацію в дистриб’юторській компанії All Media Company, що володіє правами на «Кухню в Парижі». – Але, якщо тільки це – не пропагандистське кіно, його ніде не забороняють, навіть у Пакистані й у Китаї. У нас – велике кіно, блокбастер, заснований на популярному телесеріалі, і, звичайно, у своєму бізнес-плані ми розраховували на велику касу в Україні. Тепер ми зазнаємо втрат, недоодержимо прибутку, тому разом із нашим російським прокатником «Централ Партнершип» зараз екстрено обговорюємо, як будемо виходити із ситуації, коли до наміченої прем’єри залишилося всього кілька тижнів.»
Так, кіновиробникам Росії є чого хвилюватися, адже, за статистикою, російські фільми збирають у прокаті України близько 10 % від своїх загальних зборів, каса найкращих з них досягала тут 2,5-3 млн доларів!

… і кіна теж
А тим часом кінотеатри Криму невизначений час не зможуть показувати фільми американського виробництва. Зокрема, американська студія Paramount, фільми якої в Росії ексклюзивно прокатує «Централ Партнершип», повідомила свого партнера, що не дозволяє йому віддавати копії своїх картин до Криму, тому що в США не визнають підсумків так званого кримського референдуму. У Paramount є український партнер, який, на думку студії, і повинен продовжувати прокат фільмів на всій території цієї країни, у тому числі в Криму.
Але кінотеатри самі не можуть працювати з українськими прокатниками: видані їм прокатні посвідчення фільмів не працюють в Росії.  Володимир Мірошниченко, директор місцевого кінотеатру імені Шевченка, повідомив, що залишився без фільмів фактично всіх найбільших студій США – Paramount Pictures, Sony Pictures, Universal, 20th Century Fox.
Між тим, представник іще одного великого прокатника американських картин назвав і більш тривіальну причину відсутності голівудських новинок у Криму. Для початку або відновлення роботи з будь-яким кінотеатром потрібно підписати договір. А як його підпишеш у такій ситуації?!

Соломія Даць

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...