Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Бойкот через Україну

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Бойкот через Україну
Афіша стрічки «Брати»

Афіша стрічки «Брати»

Світовий кінематограф по-своєму виступив проти агресивної політики Росії щодо України. Саме події в українській державі та застосування щодо порушника політичних санкцій стала причиною того, що 747 стрічок було знято з 36-го Московського міжнародного кінофестивалю.

Прийшли проблеми
Заяву про бойкотування Московського Міжнародного кінофестивалю зробив його президент Микита Михалков на брифінгу в кінотеатрі «Пушкінський» у Москві, де 19 червня відкрився черговий кіноогляд.
Микита Михалков заявив, що політична обстановка негативно вплинула на приїзд іноземних гостей. Кінорежисер визнав, що відмова від участі у кінофестивалі пов’язана із санкціями проти Росії. «Прийшли проблеми, пов’язані з санкціями проти нас. Хтось остерігається, хтось боїться. Позначилося це на фестивалі, не можу це приховувати. І було б дивно, якби на всій Росії це відбилося, а на кінофестивалі – ні», – констатував президент ММКФ.
Він зазначив, що наразі на кінофесті свої роботи представила 61 країна – 397 художніх фільмів. Хоча спочатку про свою участь у кінофестивалі у Москві заявили 1144 кінокартини. Тобто, 747 стрічок відмовилося від участі.
У конкурсній програмі цьогорічного ММКФ за приз бореться лише 16 фільмів, тільки два з яких представляють Росію. Також участь у конкурсі беруть фільми виробництва Франції, Нідерландів, Японії, Італії, США, Німеччини, Греції, Польщі, Південної Кореї, Ірану, Ізраїлю.
Відкрив 36-й Московський міжнародний кінофестиваль (ММКФ) документальний фільм американського режисера Гейба Польскі «Червона армія», розповідь у якому ведеться від особи колишнього радянського гокеїста В’ячеслава Фетисова про хокейну команду ЦСКА та про радянську збірну. У фільмі показано історію команд на тлі історії країни, розказується про порядки та звичаї, що панували в команді.

Не так і погано?!
Тим не менш, факт такої масової відмови від участі в його кінофорумі не надто турбує п. Міхалкова. За його словами, “зрештою, це не так і погано “. «Переконаний, що той, хто хоче отримати відчуття від того, яким є зараз світове кіно, зможе це зробити, якщо йому вдасться купити квитки», – сказав він.
“Так багато зроблено за ці місяці, щоби представити нас бог знає чим, відбулося тотальне випалювання уявлень про країну. Тому на Московський кінофестиваль і не приїхали іноземні журналісти, але вони не приїхали б і на Олімпіаду, якби вона відбулася не в лютому, а зараз – надто багато чого трапилося за цей час”, – заявив Михалков на брифінгу перед відкриттям фестивалю.
Однак він одразу ж зауважив, що іноземні журналісти його не цікавлять: “Ось я подивився на вас, присутніх тут – жодного іноземця, – і подумав: “Ну, то й що?” Для мене це неважливо. Мені важливіше, що тут зібралися російські журналісти. Мені треба, щоб мене розуміли. Я не хочу бути зрозумілим – я хочу, щоб мене зрозуміли. Лихо буде тому, хто хоче бути зрозумілим на рівні попкорну”.
Він також пообіцяв, що з гостей на фестиваль усе одно приїдуть Клод Лелуш і Кшиштоф Зануссі. Це – великі режисери. А зараз молодим треба пояснювати, хто такий Лелуш. Ван Дамм чи Ніколсон – це, звісно, добре, але бувають люди, які самі по собі є кінематографічними планетами”, – зазначив п. Михалков, а також висловив сподівання, що фестиваль пройде спокійно.

«Потім довго вибачалися…»
Цікаво, що участь у ММКФ таки взяв український фільм “Брати. Остання сповідь” Вікторії Трофименко, режисерки-дебютантки в повному метрі. В основі сценарію – твір шведського письменника Торгні Ліндгрена «Джмелиний мед».
Про те, чому режисер не відкликала стрічку з фестивалю, не відомо. А от те, що їй там, у Росії, несолодко, цілком очевидно. “Відбулась прес-конференція в Москві. Була у вишиванці, актриса Наталка Половинка була в стилі українського бароко. Нам постійно казали, що саме зараз український фільм важливий тут. Дякую, що ви приїхали… Люди тут усе розуміють. Задавали різні питання, а одна журналістка запитала: “За що ви так ненавидите нас, росіян?” (Напевно, це ніде не прозвучить). Кажу: “Коли у вас був Норд-Ост і Беслан, у нас була жалоба. І виключила мікрофон. Вона: “І все? Ви більше нічого не скажете?” (жадаючи крові). Ну, і відчуваючи, що мене починає трусити, кажу: “За роки незалежності ми у вас землю не відбирали і з сокирою для війни не приходили…” Далі була майже в стані афекту, ще щось говорила, вже не пам’ятаю, а коли закінчила, у залі всі зааплодували, а в неї забрали мікрофон. Потім довго вибачалися за це запитання”, – цитує Вікторію Трофименко продюсер Юрій Мінзянов на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
Зазначимо, що кінострічка “Брати. Остання сповідь” – це психологічна драма з етнічним змістом: брати-гуцули не спілкувалися 40 років через глибокий конфлікт, але тепер між ними з’явився місток – жінка-письменниця. Окрім динамічної, насиченої глибоким трагізмом гри акторів фільм передає побут і музику, які поглиблюють традиційне коріння стрічки. Фестиваль завершить свою роботу 28 червня.

Дзвінка Камінь

До речі
Фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького “Плем’я” отримав гран-прі на кінофестивалі “Дзеркало” імені Андрія Тарковського, який увосьме пройшов у місті Івановому (Росія). Участь у конкурсі крім “Племені” брало десять фільмів. Церемонія нагородження пройшла 15 червня в музичному театрі Іванова. Приз фестивалю й грошову премію розміром 1,5 млн російських рублів (близько 500 тис грн) отримали актори, які знімалися в картині. Також стрічка була відзначена спеціальною нагородою журналу «Сеанс» імені Сергія Добротворського. Нагадаємо, світова прем’єра “Племені” відбулася у травні на 67-му Канському кінофестивалі. Фільм Слабошпицького побив рекорд, отримавши три нагороди – гран-прі “Тижня критики”, приз “Відкриття” і грошовий приз для дистрибуції фільму у Франції.
В український прокат “Плем’я” вийде 11 вересня.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply