Новини для українців всього свту

Monday, Dec. 9, 2019

Бабай — моторошний! Режисер розповіла про зйомки першого українського 3D-мультику

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Бабай — моторошний! Режисер розповіла про зйомки першого українського 3D-мультику

На київський студії «Укранімафільм» поновили зйомки першого повнометражного мультфільму у форматі 3D «Хто боїться дядечка Бабая?». Режисер картини Наталя Марченкова працює над нею вже шість років. «Кошторис стрічки — 10,5 млн грн. На такий проект кошти може дати тільки держава. У нас немає збуту, системи прокату. Мультфільм може й не окупитися», — каже вона.

Режисер розповідає, що в мультфільмі тільки деякі персонажі зроблено в 3D. А взагалі, «Бабай» — це традиційна мальована техніка. Усе спочатку створюється на папері, потім — прорисовується й розфарбовується. Єдине, що змінилося із часів Діснея, — це не ручна заливка й зарисовка, а в комп’ютері.

«Бабай» — це сюжет такої собі авантюрної мандрівки, як «Швейк». Пригоди дівчинки, яка йде рятувати дідуся й бабусю, і на дорозі їй зустрічаються різні герої, з якими вона взаємодіє. Дуже багато персонажів і в селі, де вона живе, і в чарівному світі — повний набір українських фольк­лорних персонажів: чорт, відьма, Змій Горинич», — додає режисер.

Сам Бабай, пояснює Наталя Марченкова, страшний тим, що краде дітей і перетворює їх на жахи. «От вони в нас у 3D, — зауважує вона, — тому що їх багато, зі страшною швидкість літають, звиваються, верещать по всьому фільму. Бабай — моторошний. Довго билися над ним художники. Варіанти були різні. Він мав бути високий, затьмарювати собою усе, а в той же час у деяких моментах — дурний, ми ж не можемо показувати зло таким, яке воно насправді, тому що не можна дітей лякати, їм треба казати, що все це не насправді. Спочатку думали, що то буде просто згусток енерґії, який з’являтиметься нізвідки й зникатиме, слава Богу, комп’ютер може все. Потім композитор написав пісню Бабая, і вона нас повела в зовсім іншому напрямку. Бо вона виявилася дико енерґійною й такою «хуліганською», із підскоками. Тому додали йому комічні деталі — то кістки розсипаються, то щось упаде від його доторку».

Бабай у мультфільмі говорить голосом актора Віктора Андрієнка. «Народні артисти із задоволенням погоджуються озвучувати дитячі казки. Люблять свистіти, реготати, корчити із себе якихось жабенят. Лариса Доліна в моєму фільмі «Що тут коїться іще?» залюбки співала українською», — згадує Наталя Марченкова.

Соломія Даць

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply