Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 20, 2020

«Брати Гадюкіни» повернулися

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

«Брати Гадюкіни» повернулися

Михайло Лундін та Ігор Мельничук

Свій концертний тур «Брати Гадюкіни» розпочали 7 листопада зі Львова. Перед їх виходом публіку розігрівав динозавр львівського року «Калич-блюз» у оновленому складі. До Олега «Калича» Калитовського («Собача радість», ДТР, GG 45/2++) приєдналися Віктор «Дєд» Горай («Пам’ятки архітектури») і Юрій Чуб («999», «Воля», «Мед»).

Попри скептичні прогнози окремих людей публіка прийшла на концерт у палац «Україна». Нові пісні з альбому Made in Ukraine виявилися анітрохи не гіршими за старі. І коли в ранніх піснях спостерігалося веселе хуліганство юності, то в нинішніх — філософське осмислення життя зрілості, якому міг би позаздрити навіть сам Джон Леннон.
Від самого початку в «Гадах» працює лише Михайло «Лузя» Лундін. До того він стукав на бубнах у гурті «Галактика» аж у Калузькій філармонії в Росії. Добру кар’єру зробив Ігор «Кабасик» Мельничук (до того — учасник гуртів «Аверс», «КооП» і «ДТР»). Йому нерідко випадала гарна нагода, і він усі їх користав — на користь «Гадів». У колектив Ігор прийшов клавішником (адже за початковою освітою він — акордеоніст), але після відходу з гурту Саші Гамбурга (саме у його виконанні стала надпопулярною незабутня «Роксолана»), узяв у руки бас. А коли трагічно загинув Сергій «Кузя» Кузьмінський, «Кабасик» фактично став фронтменом гурту. Він співає майже всі нові пісні, а старі — переважно «Лузя» та Павло Крохмальов.
Коли відновлювалися «Брати Гадюкіни», я сподівався, що місце лідер-гітариста там займе Андрій Партика. Але, мабуть, висока посада не дала йому це зробити. Однак, упевнений, його ліва рука дуже сумує за грифом гітари.
Концерт був гарний, публіка двічі викликала музикантів «на біс». І схоже, що для них це стало несподіванкою. Є різні думки щодо того, чи варто влаштовувати концерти в палаці «Україна», адже купол не дає змоги добре озвучити залу. Але свого часу ще польський гурт Lombard, екс-вокаліст Iron Maiden Blaze Bayley та фестиваль «Руйнація» довели, що це — не так. Звісно, «Україна» — не філармонія, але чути було все. Не зрозумілі подеколи були слова пісень, але народ усе одно знав їхні тексти напам’ять. Навіть нові. Отже, рішення викласти альбом у вільний доступ в Інтернеті було правильним. Єдине, що шкода: у Львові двічі співали про Тернопіль, і жодного — про саме місто Лева. Але ж колектив «вернувся домів»…
Усеукраїнський тур «Брати» закінчили 29 листопада в Києві.

Євген Тарнавський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply