Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Благодійність Олени Даць

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

Благодійність Олени Даць
Після шоу у Філадельфії

Після шоу у Філадельфії

Нещодавно американські модники мали унікальну нагоду побачити сучасну українську моду. Українська федерація Америки організували кілька благодійних арт-дефіле за участю Олени Даць, всесвітньо відомої української дизайнерки. Шоу відбулися у Філадельфії (штат Пенсильванія), Нью-Йорк (штат Нью-Йорк), Кліфтон (штат Нью-Джерзі), Чикаґо (штат Іллнойс) і Вашинґтон (округ Колумбія).

Фінальний показ відбувся за підтримки посольства України в США. Це дало унікальний шанс продемонструвати українські мистецтво та культуру мультикультурній спільноті. На арт-дефіле були присутні представники американського бізнесу, а також провідні українські, американські та міжнародні політики. Подію висвітлювали засоби масової інформації як України, так і Сполучених Штатах. Метою акції було привернути увагу американської громадськості до благодійності на користь дітей Україна. Шоу також підтримали інші спільноти, некомерційні організації, такі як «Разом», Ліґа жінок Америки тощо. У Нью-Джерзі дефіле було організоване під егідою Постійного представництва України в Організації Об’єднаних Націй. Головним організатором заходу стала Українська федерація Америки.
Зазначимо, усі модні покази Олени Даць у США були благодійними. Під час них відбувалися збори коштів на гуманітарні та медичні потреби дітей, постраждалих від війни на сході української держави. Це була чудова нагода поєднати моду з милосердям.

Олена Даць у Кліфтоні

Олена Даць у Кліфтоні

Також благодійний вечір із метою збору фондів на користь дітей, котрі постраждали від бойових дій на сході України, провів 25 квітня новостворений 137-й відділ Союзу українок Америки (СУА) в Кліфтоні (штат Нью-Джерзі), який очолює Валентина Табака. Доки збиралися численні гості, на скрипці для них грав Мар’ян Підвірний, котрого мас-медіа називають одним із найяскравіших скрипалів української діаспори. Також організаторам вечора допомагав Роман Костанкевич, засновник гурту «Анна-Марія», який народився в Теребовлі на Тернопільщині, а в США живе з 1993 року. Саме він забезпечив чудову ілюмінацію зали та звуковий супровід вечора. Група «Анна-Марія» грала і під час забави, яка завершила вечір.
У програмі були також лотерея й аукціон, тож гості оглядали запропоновані лоти. Свої картини з доброчинною метою надали колишній киянин, народний художник України Михайло Туровський, колишня киянка Олена Лежен, юна мисткиня Вікторія Кутукова, котра народилася у Миколаєві, а тепер живе в Нью-Йорку, а також народжена у Чорткові Христина Козюк із Чикаго. Була літографія картини Олекси Грищенка, яку подарували Олекcа Демко та його дружина Гізелла, книги відомого хірурга-пластика Вінсента Джімпапи, каталоги творів про Революцію гідності, вишивана ікона св. Анни, вишиті бісером жіночі торбинки та взуття, косметика відомих компаній і багато іншого. Низку речей надала дизайнер Анна Марчук із України.
Основу програми вечора склали показ колекцій моди члена Української спілки дизайнерів Олени Даць і презентація нового часопису Іnlove. Вели захід Валентина Табака та Віктор Василько. Паані Даць безкоштовно надала для показу три колекції суконь, а одну – подарувала для аукціону. Дизайнер працює під марками Olena Dats’ та Olena Dats’ Gallery, має власну майстерню з 2002-го, має свої салони в Індонезії, Парижі, Бельгії, Італії, Японії й інших країнах, її моделі демонструвалися у Парижі. Більшість модельок, котрі показували одяг у Кліфтоні, — місцеві дівчата, котрі три тижні вправлялися в дефіле. Олена Даць також булаприсутня на вечорі, і гості вручили їй квіти.

Посол Юрій Сергеєв і директор компанії «Міст» Наталія Брандафі

Посол Юрій Сергеєв і директор компанії «Міст» Наталія Брандафі

Серед почесних гостей були Постійний представник України в ООН Юрій Сергеєв із дружиною Наталею, народний художник України Михайло Туровський із дружиною Софією, заступник голови СУА Роксолана Місіло, голова Ньюджерзійської округи СУА Ксенія Раковська, керуючий кредитівкою «Самопоміч» у Кліфтоні Валерій Богатчук із дружиною Іванкою Лотошинською, директор компанії «Міст» Наталія Брандафі, скарбник Українського народного союзу Рома Лісович, президент Карпатського лещетарського клубу (КЛК) Віра Попіль із чоловіком Юрієм, багатолітній президент КЛК Северин Палидович, управитель гірського Hudson Valley Resort Орест Федаш, головний редактор In Love Олена Василевська, соліст опери Олег Чмир та інші.
Першим промовляв посол Сергеєв, котрий привітав 137-й відділ СУА та всіх присутніх, подякував закордонним українцям за підтримку України, підкреслив визнання української культури у світі, пригадав про показ вишиванок у Парижі 2004 року, коли він там був послом України.
Ведучі представили гостей і подякували всім спонсорам. Серед них були Український народний союз і компанія «Міст», яка через свій тижневик інформувала людей про благодійний вечір, Олекс Демко і Гізелла Лопушанська, Наталя Гунько, котра прикрасила залу, кілька відомих косметичних салонів і ресторанів, зокрема студія «Нова» та ресторан Casa Bellissima. Ведучі висловили вдячність також головним спонсорам, серед яких провідне місце посіла Українська федеральна кредитова спілка «Самопоміч» у Нью-Джерзі й Українська федерація Америки. Присутні переглянули документальний фільм «Нескорені», який представив історію останніх подій в Україні.
Іш відеофільму почалася презентація нового часопису InLove, про який розпoвідала його головний редактор п. Василевська. Участь у заході взяли не лише гості з Нью-Джерзі, а й із Нью-Йорка та сусідніх штатів. Багатьом із них дісталися подарунки і виграші з аукціону та лотереї, а дітям України — поважна сума пожертв.

Ірина Мазур, Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply